وعده نامزد دموکرات امریکا به قانونی کردن ارزدیجیتال - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

وعده نامزد دموکرات امریکا به قانونی کردن ارزدیجیتال

یک کاندیدای دموکرات انتخابات 2020 ریاست جمهوری امریکا وعده داده که برای قانونگذاری صنعت رمزارزها برنامه هایی تدارک دیده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، اندرو ینگ (Andrew Yang) اعلام کرد که برای قانون‌گذاری صنعت ارزهای دیجیتال برنامه‌هایی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، در تاریخ ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) این کاندیدای حزب دموکرات در شعارهای تبلیغاتی خود وعده ترویج قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را داده است.

در تاریخ ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان)، ینگ که به عنوان یک کارآفرین، حقوقدان، و بشردوست در میان آمریکایی‌ها شناخته می‌شود و از طرف حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا نامزد شده، در یک پست وبلاگیِ مربوط به صنعت تکنولوژی نوشت که ارزهای دیجیتال به دلیل نبود قانون‌گذاری مناسب، دچار سطوح مختلفی از کلاهبرداری و تقلب شده‌اند.

او گفت: کشورهای دیگری که از نظر قانون‌گذاری جلوتر از ما قرار دارند، در این بازار جدید (بازار ارزهای دیجیتال) پیشرو هستند و قوانین را به بقیه کشورهایی که به قانون‌گذاری در این حوزه نیاز دارند، امر می‌کنند.

ینگ اینگونه شرح داد که ارزها و دارایی‌های دیجیتال، در حال حاضر فعالیت‌های اقتصادی زیادی را شامل می‌شوند و پاسخ و واکنش دولت‌ها در برابر این فعالیت‌ها با تاخیر همراه است. به گفته او، چارچوب ملی برای قانون‌گذاری این دارایی‌ها، با وجود چندین نماینده فدرال که ادعا می‌کنند مبارزه‌گر حوزه قضایی هستند، نتوانسته‌ است شکل بگیرد.

در برنامه گسترده‌ای که ینگ برای قانون‌گذاری صنایع مربوط به تکنولوژی و محافظت از شهروندان آمریکایی در برابر شرکت‌های بزرگ فناوری که سود را بر هرچیزی دیگری اولویت قرار داده‌اند. ارائه کرده، وعده داده شده که قانو‌ن‌گذاری دارایی‌های دیجیتال را در فضای بازار ترویج داده و به صورت دقیق تعریف کند که توکن چیست، چه وقت به یک توکن ، توکن اوراق بهادار می‌گویند و مالیات در مالکیت، فروش، و معاملات دارایی‌های دیجیتال در میان سایر تعاریف چگونه تعیین می‌شود.

ینگ خاطر نشان کرد که به منظور قانون‌گذاری موثر تکنولوژی‌های نوینی مانند بلاک چین و ارزهای دیجیتال، دولت ایالات متحده ابتدا باید مفاهیم اولیه آن را درک کند.

این حقوقدان برای تایید حرف‌های خود به کمیسیون سرویس‌های مالی اشاره کرد که در آن بیش از ۶ ساعت از مدیر عامل فیسبوک، مارک زاکربرگ در رابطه با انجمن لیبرا و برنامه‌های او برای توکن لیبرا سوال پرسیده شد. ینگ گفت: شرم‌آور است که شاهد ناآگاهی و جهل برخی از اعضای کنگره هستیم که وقتی در رابطه با این تکنولوژی صحبت می‌کنند، ناآگاهی آنها معلوم می‌شود و هرکسی نشست مارک زاکربرگ را ببیند به خوبی این موضوع را متوجه می‌شود. بدون داشتن یک سطح پایه‌ای از درک و دانش، اینکه انتظار قانون‌گذاری مناسب از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی را داشته باشیم و یا مطرح کردن و ارائه قوانینی که به مسائل و مشکلات تکنولوژی‌های حساسی اشاره می‌کند که ما در آینده در زمینه هوش مصنوعی و مسائل امنیت سایبری با آنها روبرو خواهیم شد، غیرمنطقی است.

در ماه آگوست، ینگ گفت که اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده پیروز شود، را‌ی‌گیری و انتخابات مبتنی بر بلاک چین و با استفاده از موبایل را پیاده‌سازی می‌کند و معتقد است شهروندان آمریکایی باید امکان را‌ی‌دهی با موبایل خود و با تکنولوژی بلاک چین ی که برای هدف تایید هویت مورد استفاده قرار می‌گیرد را داشته باشند.

 

منبع: کوین تلگراف


خبر پیشنهادی
در اردیبهشت ماه99 رقم خورد؛

رشد 12 درصدی در تعداد تراکنش‌های بانکی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی