آغاز به کار بنیاد کارآفرینی بلاکچین و هوش مصنوعی از هفته آینده - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

آغاز به کار بنیاد کارآفرینی بلاکچین و هوش مصنوعی از هفته آینده

بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا با حمایت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، هفته آینده آغاز به کار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، بنیاد ملی «توسعه فناوری بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا » با حضور مدیران و مسئولان عالی رتبه کشور، برخی از متخصصان و مدیران کسب ‌وکارهای بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری‌های نوین، هفته آینده آغاز به کار می‌کند.

این بنیاد ذیل طرح تکاپو-برنامه اشتغال فراگیر و با حمایت و پشتیبانی وزارت کار و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، در قالب یک نهاد عمومی – خصوصی به وظیفه راهبری زیست بوم توسعه فناوری‌های نوین در سه حوزه پیشرو شامل بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا می پردازد.  

گفتنی است این بنیاد به عنوان نهادی تخصصی در سه بخش اصلی پژوهش، آموزش و توسعه‌بازار به ارائه خدمات می پردازد.ایجاد و توسعه پلتفرم های پرورش نیروی انسانی متخصص، ایجاد و توسعه کسب و کار های نوآور، توسعه بازار در داخل و خارج کشور و سازماندهی اجزای زیست ‌بوم توسعه کسب وکارمبتنی بر فناوری‌های نوین، از جمله اهداف راه اندازی این بنیاد ملی به شمار می رود.

علاوه بر تهران،‌ بنیاد پس از افتتاح و در فاز اول، فعالیت خود را در ۷ استان کشورمان توسعه می دهد .

اخیرا بنیاد ملی کارآفرینی در حوزه کسب و کار های تولید محتوای دیجیتال افتتاح شد و بنیاد ملی توسعه فناوری بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به عنوان دومین نهاد توسعه اشتغال پایدار در رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد بود.

 

منبع: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی


خبر پیشنهادی
بانکداری الکترونیک گزارش می‌دهد؛

عملکرد مرکز نوآوری پل‌وینو طی یکسال گذشته/ به وقت نو


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی