بانک پارسیان مجوز ایجاد ۷ شعبه در عراق را دریافت کرد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

بانک پارسیان مجوز ایجاد ۷ شعبه در عراق را دریافت کرد

مدیرعامل بانک پارسیان از دریافت مجوز ایجاد ۷ شعبه این بانک در عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، کوروش پرویزیان بعدازظهر امروز (شنبه) و در نشست تامین مالی صادرات که توسط اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق برگزار شده بود، گفت: عراق یک بازار مطمئن به لحاظ برآوردهای مختلف است.

وی با اشاره به محدودیت های ظالمانه ایجاد شده بر نظام بانکی ایران افزود: بانک پارسیان هم درحوزه بانکی و هم در حوزه های مرتبط به آن از جمله نظام های پرداخت و پرداخت های خُرد تمام زیوساخت های لازم را برای زوار محترم ایرانی در عراق آماده کرده است.

پرویزیان اعلام کرد که بانک پارسیان مجوز ایجاد ٧ شعبه را در عراق گرفته و سرمایه شعبه را به ٥٠ میلیون دلار افزایش داده ایم. مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه دو شعبه این بانک در عراق ایجاد شده، ادامه داد که اگر محدودیت ها و شرایط اجازه دهد، ۵ شعبه دیگر را نیز به زودی راه اندازی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما نه تنها سرمایه شعبه، بلکه سرمایه بانک پارسیان را نیز افزایش دادیم تا بتوانیم ریسک های بزرگ تر را نیز پوشش دهیم؛ هرچند که در حال حاضر نیز ریسک های بزرگ را از شعبه به ستاد بانک منتقل می کنیم.

وی خاطرنشان کرد که ضمانت های صادراتی را ازشعبات بانک پارسیان به ستاد انتقال می دهیم و متناسب با سرمایه، خطوط اعتباری در اختیار صادرکنندگان قرار می دهیم. رییس کانون بانک های خصوصی همچنین اعلام کرد که آمادگی داریم تا با ترکیب منابع بانک های شریک و همراه، کنسرسیومی برای تامین مالی پروژه های صادراتی تا سقفی که بانک مرکزی اجازه دهد، انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ٣ زیرساخت برای صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به عراق نیاز داریم، اظهار داشت: اولین زیرساخت لازم پوشش بیمه ای توسط صندوق ضمانت صادرات و همچنین بیمه های تجاری است.

ادامه دارد...


خبر پیشنهادی
صورت‌های مالی 98 بانک ایران زمین نشان می‌دهد؛

عبور از تنگناها و امید به سودآوری در سال99


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی