امضای تفاهم‌نامه میان پلیس و دو اپلیکیشن مسیریاب ایرانی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

امضای تفاهم‌نامه میان پلیس و دو اپلیکیشن مسیریاب ایرانی

سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از امضای تفاهم‌نامه میان پلیس و دو اپلیکیشن مسیریاب ایرانی خبر داد. صبح دیروز تفاهم‌نامه همکاری علمی-اطلاع‌رسانی بین پلیس راهور تهران بزرگ و دو مسیریاب داخلی در مرکز فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این تفاهم‌نامه جهت تسهیل تردد رانندگان، مدیریت سفر و مدیریت زمان برای انجام سفرهای درون شهری و همچنین به منظور اطلاع‌رسانی به شهروندان و مسافران محترم پایتخت از اجرای طرح‌های مختلف ترافیکی و اقدامات ترافیکی در سطح شهربا مسیریاب‌های تولید داخلی کشور «بلد» و «نشان» امضا شده است.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران اظهار کرد:

حمایت از تولیدات داخلی و حمایت از جوانان بااستعداد سرزمینمان که در حوزه آی‌تی مشغول فعالیت هستند از اهداف ما برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با این دو مسیریاب داخلی است.

وی با بیان اینکه مسیریاب‌های داخلی کم و کاستی نسبت به مسیر یابی‌های خارجی ندارند، گفت:

بحث تبادل اطلاعات به‌صورت در لحظه بین پلیس راهور و این مسیریاب‌ها از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

طبیعی است که اقدامات ترافیکی مختلفی را ما در سطح شهر انجام می‌دهیم که این اقدامات شامل محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد بر اساس طرح‌های ترافیکی است.

این موارد را ما می‌توانیم با بارگذاری بلافاصله روی این اپلیکیشن‌ها به مردم اطلاع‌رسانی کنیم که در نتیجه آن مسیرهای پیشنهادی مسیریاب‌ها در لحظه اصلاح خواهند شد و این می‌تواند مزیت این نرم‌افزارها نسبت به مشابه‌های خارجی باشد.

لذا با استفاده از این ابزارهای داخلی شهروندان محترم پایتخت و مسافران عزیز تهران می‌توانند با دقت و سرعت بالاتری در سطح شهر به تردد بپردازند. وی با اشاره به هدف دیگر امضای این تفاهم‌نامه میان پلیس و این دو اپلیکیشن گفت:

یکی از اهداف دیگر استفاده از اطلاعات برای رفع نقاط گلوگاهی، نقاط حادثه‌خیز و به‌طور کل شناسایی مشکلات ترافیکی در سطح شهر است که می‌تواند باعث کاهش ترافیک، تسهیل در تردد و طبیعتا کاهش تصادفات نیز بشود.

 

 

 

منبع: دنیای اقتصاد

 


خبر پیشنهادی
در اردیبهشت ماه99 رقم خورد؛

رشد 12 درصدی در تعداد تراکنش‌های بانکی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی