«امیر سرهنگی» کارمند ارشد گوگل به ریپل پیوست - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

«امیر سرهنگی» کارمند ارشد گوگل به ریپل پیوست

بنا به گزارش رویترز به تاریخ روز جمعه ۲۶ اکتبر، شرکت ریپل، اخیراً یکی از توسعه‌دهندگان سابق سرویس پیام‌رسانی بی‌سیم گوگل را به‌عنوان نائب رئیس جدید محصولات این شرکت، به استخدام خود در آورده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این شرکت فناوری آمریکایی که از سومین ارز دیجیتال برتر به لحاظ حجم بازار، یعنی ریپل (XRP) پشتیبانی می‌کند، در مصاحبه با رویترز، تأیید کرده است که امیر سرهنگی، جایگاه خود در شرکت گوگل را ترک کرده، تا رهبری شبکهٔ پرداخت جهانی ریپل (RippleNet) را بر عهده بگیرد. بر اساس گزارشات، سرهنگی در سال ۲۰۱۵، هنگامی به گوگل پیوست که این غول فناوری، استارت آپ «Jibe Mobile» را که وی برای توسعهٔ فناوری حامل‌های بی‌سیم برای پیاده‌سازی سیستم ارتباطات غنی‌شده (RCS) پایه‌ریزی کرده بود، را به‌کار گرفت.

استاندارد فناوری RCS، به‌عنوان جایگزینی برای پیامک‌ها (SMS) برای ارسال بهتر پیام‌های رسانه‌ای و تجاری در شبکه‌های تلفن همراه، مورداستفاده قرار می‌گیرد. بنا بر اخبار منتشرشده، فناوری RCS از سوی شرکت‌های مطرح تکنولوژی تلفن همراه، از جمله اپل و سامسونگ، موردپذیرش گسترده واقع‌شده است.

این اطلاعیه، به دنبال گزارش اخیر شرکت ریپل مبنی بر دو برابر شدن درآمد این شرکت در سه ماههٔ سوم، در مقایسه با سه ماههٔ دوم منتشرشده است. بنا بر آمار رسمی، این شرکت در سه ماههٔ سوم موفق به فروش توکن های XRP به ارزش ۱۶۳٫۳۳ میلیون دلار شده است که نسبت به سه ماههٔ قبلی که میزان فروش ۷۳٫۵۳ میلیون دلاری را ثبت کرده بود، شاهد رشد بیشتر از دو برابری بوده است.

در اواخر ماه سپتامبر، ریپل گروهی متشکل از استارت آپ هایی را هدایت کرده است که به‌منظور لابی با قانون‌گذاران و رگولاتورهای مالی باهدف کمک به مسامحت در مواضع دولتی، نسبت به صنایع وابسته به ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند. همچنین بر اساس توافق‌ نامه‌ای، ریپل حمایت مالی گروه Klein/Johnson که یک لابی دوجانبه است را بر عهده گرفته است تا مقامات دولتی را از نیاز این صنعت به حمایت رگولاتورها، آگاه سازد.

در اوایل ماه اکتبر، شرکت خدمات کیف پول و صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس اعلام کرد که یکی از اعضای هیئت‌مدیرۀ شرکت Charles Schwab به هیئت‌مدیرۀ این صرافی، پیوسته است.

همچنین در ماه اکتبر، مدیر سابق اجرایی یکی از توابع بورس اوراق بهادار امریکا (Nasdaq)، بنام شرکت Hightower-Sellitto، به‌عنوان مدیرعامل تیم خدمات مشترکین، به صرافی Gemini پیوسته است.

 

منبع: ارز دیجیتال


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی