افزایش حقوق مدیر عامل سیتی بانک آمریکا به ۲۳ میلیون دلار

حقوق مدیر عامل سیتی بانک آمریکا به دلیل عملکرد قوی او در بانکداری با تقریبا ۵۰ درصد افزایش به ۲۳ میلیون دلار رسید.

حقوق مدیر عامل سیتی بانک آمریکا به دلیل عملکرد قوی او در بانکداری با تقریبا ۵۰ درصد افزایش به ۲۳ میلیون دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از ایبِنا، حقوق و مزایای «کوربات» مدیر عامل سیتی بانک آمریکا در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی با ۴۸ درصد افزایش به ۲۳ میلیون دلار رسید.

بر اساس گزارش  سی ان ان مانی، علت اصلی این افزایش حقوق به دلیل موفقیت وی در بازگرداندن شرایط اقتصادی مناسب به این بانک آمریکایی است؛ این در حالی است که سیتی بانک شرایطی را نزدیک به بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ میلادی تجربه کرده بود.

در همین حال هیات مدیره سیتی بانک اعلام کرد که این بانک عملکرد قوی را در سال ۲۰۱۷ میلادی از خود به نمایش گذاشته است؛ ضمن اینکه سطح پرداختی وی تقریبا همتراز با همتایان او است.

پاداش وی شامل ۱.۵ میلیون دلار حقوق پایه و ۲۱.۵ میلیون دلار مزایای تشویقی از قبیل سهام و پول نقد است. البته سهام بانک های بزرگ آمریکایی در سال گذشته میلادی در بورس وال استریت از سود بالایی برخوردار شدند و سهام سیتی بانک در مجموع ۲۶ درصد رشد را تجربه کرد و در ماه گذشته میلادی هم به بالاترین سطح خود در ۹ سال اخیر رسید.

بر پایه این گزارش، سود سیتی بانک در سال گذشته میلادی به ۱۵.۸ میلیارد دلار رسید؛ در حالیکه این رقم برای سال ۲۰۱۶ میلادی فقط یک میلیارد دلار ثبت شده است.

خبر پیشنهادی
بالا رفتن از نردبان رسمی تا رسیدن به بام غیر رسمی

داستان رسمی سازی ناکام یک رمزارز / پیمان ققنوس می شکند؟


این مطلب را به اشتراک بگذارید