زیان ۱۲۹ میلیارد دلاری اقتصاد جهان از تغییرات اقلیمی - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

زیان ۱۲۹ میلیارد دلاری اقتصاد جهان از تغییرات اقلیمی

بررسی‌های انجام شده نشان می دهد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱۲۹ میلیارد دلار از تغییرات اقلیمی زیان دیده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، 

به نقل از نیوزایندیا، بررسی های انجام گرفته شده توسط مرکز تحقیقات «استاتیستا» آلمان نشان می دهد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی به دلیل تغییرات اقلیمی که منجر به بلایای طبیعی از قبیل سیل، طوفان، موج گرما و آلودگی شد، ضرر هنگفتی را متحمل شده است.

 هزینه ناشی از تغییرات اقلیمی به جهان در سال گذشته میلادی ۱۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار اعلام شده است. بر اساس تحقیقات انجام گرفته، در دهه سال ۱۹۹۰ میلادی ۶۰۶ مورد اتفاق شدید در حوزه آب و هوایی اتفاق افتاد که ضرر آن به اقتصاد جهانی ۶۹ میلیارد دلار ثبت شده است؛ در حالیکه سال گذشته میلادی ۷۹۷ مورد بلایای طبیعی در دنیا اتفاق افتاد که منجر به زیان بیش از ۱۲۹ میلیارد دلاری به اقتصاد جهان شد.

البته تعداد تقریبا ۸۰۰ بلایای طبیعی در سال گذشته میلادی مرتبط به آن دسته از اتفاقاتی می شود که شدت آنها بالا بوده است.

بر همین اساس میزان خسارت به اقتصاد جهانی به دلیل تغییرات اقلیمی در سال ۲۰۱۶ میلادی در مقایسه با دهه سال ۱۹۹۰ میلادی بیش از ۲ برابر شده است.

شدت تخریب طوفان ها افزایش پیدا کرده و میزان خسارت آنها هم به همان میزان تشدید شده است. برای مثال طوفان کاترینا آمریکا در سال های اخیر ۱۰۸ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور آسیب وارد کرد که عمق خسارت آن تقریبا ۴ برابر طوفان آندرو در سال ۱۹۹۲ میلادی بود.  

در سال جاری میلادی طوفان فصلی آتلانتیک منجر به ایجاد ۸ طوفان در قسمت های مختلف جهان شد. همچنین در ماه جولای سال جاری میلادی یک کوه یخ به وزن یک تریلیون تن از مجمنع الجزایر آتلانتیک جدا شد که تمامی این بلایای طبیعی منجر به کاهش بهره بری نیروی کار در جهان و به دنبال آن اوفت رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت.


خبر پیشنهادی
گفتگو با علی اشرف افخمی، موسس اولین بانکداری دیجیتال در ایران(بخش سوم)؛

وام بدون بهره بانک دیجیتال با شعار «نه به رِبا» از اروپا تا ایران

گفتگو با اشرف افخمی، موسس اولین بانک دیجیتال در ایران (بخش دوم)؛

با بانکداری دیجیتال هر مشتری به یک کارمند هوشمند تبدیل می‌شود


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما