ایران در حوزه آی سی تی و هوش مصنوعی با کشورهای دوست همکاری می کند

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، ضمن اشاره به اینکه نقش دیده بانی آی سی تی به عهده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: مطالعه روند ای سی تی در جهان رصد میشود تا ایده های جدیدی به تصمیم گیران در بخش فناوری ارائه شود.

سید محمد رضوی با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین چالش بخش خصوصی در حوزه آی سی تی گرانی تجهیزات است، افزود: در چند وقت اخیر امکانات و تجهیزات در حوزه آی سی تی در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد.

او با تاکید بر اینکه در طراحی زیرساخت ها و حمایت از تجاری سازی فناوری فعالیت داریم، گفت: در حال حاضر مرکز توسعه و نوآوری هوش مصنوعی راه اندازی شده تا با ورود هوش مصنوعی به بخش های مختلف بستر توسعه و خدمات بهتر فراهم شود.

او افزود: در سال های اخیر ارتباطات بین المللی در بخش پژوهش های آی سی تی همکاری نداشته ایم شاید یکی از دلایل آن کرونا و عوامل غیرسازمانی بوده است و در مقطع کنونی قصد داریم با نهادهای استانداردسازی، مراکز آموزشی، پژوهشی و… همکاری داشته باشیم و با سازمان بین المللی مخابرات در بخش آی تی یو تی و همچنین با انجمن مهندسان برق و الکترونیک جهان در بخش های آموزشی و… همکاری داریم. ایران در سطح ای سی تی قابلیت عرضه خدمات دارد و با کشورهای هم سطح می توانیم پروژه های مشترک داشته باشم و از طرف دیگر به دنبال جذب دانشجویان خارجی در بخش آی سی تی هستیم.

آی سی تیآی سی تی و هوش مصنوعیهوش مصنوعی
نظرات (0)
افزودن نظر