بررسی طرح یورو دیجیتال در بانک مرکزی اروپا

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از ایبِنا، از وبگاه آسوشیتدپرس، کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا، معتقد است نسخه دیجیتال یورو ممکن است راهی را برای مردم فراهم کند تا بدون وابستگی به ارائه‌دهندگان خدماتِ پرداختِ تحت کنترل شرکت‌های غیراروپایی، خرید کنند.

 

مقامات بانک مرکزی اروپا انتظار دارند کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا در چند هفته آینده، قوانین پیشنهادی خود را درباره این موضوع ارائه کند.

 

بانک مرکزی اروپا جزئیات پیشنهاد خود برای طراحی یک ارز دیجیتال را در ماه اکتبر (مهر، آبان) منتشر خواهد کرد.

 

بانک‌های مرکزی در سراسر جهان، از جمله فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا)، با احتیاط در حال بررسی ارز‌های دیجیتال هستند؛ زیرا پول نقد بیش از پیش جای خود را به پرداخت‌های الکترونیکی می‌دهد.

 

بانک‌های مرکزی همچنین به ظهور ارز‌های دیجیتال واکنش نشان می‌دهند؛ زیرا این نگرانی وجود دارد که مردم به اَشکال رقیب پول دیجیتال روی بیاورند که ارزش ارز‌های ملی را کاهش می‌دهد.

 

ارز دیجیتالی که از سوی بانک مرکزی پشتیبانی می‌شود، یک وسیله پرداخت امن و باثبات خواهد بود؛ برخلاف کریپتو‌های بی‌ثبات که سقوط قیمت آن‌ها در سال گذشته و سقوط صرافی‌هایی مانند اِف‌تی‌اِکس، باعث شده است درخواست‌ها برای تنظیم مقررات افزایش یابد.

ارز دیجیتالبانک مرکزی اروپایورو دیجیتال
نظرات (0)
افزودن نظر