«فروش تعهدی» در نوبیتکس

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، در اینجا لازم است ابتدا با موقعیت فروش تعهدی نوبیتکس آشنا شویم.

موقعیت فروش تعهدی نوبیتکس چیست؟

فروش تعهدی موقعیتی است که معامله‌گر برای سودآوری در روندهای نزولی بازار، مبلغی به عنوان وجه تضمین در کیف پول تعهدی خود در صرافی قفل می‌کند و به نوعی در اختیار استخر دارایی قرار می‌دهد؛ صرافی از استخر دارایی رمزارزی، معادل این مقدار وجه تضمین، وکالت فروش بیت کوین یا هر رمزارزی که تریدر قصد باز کردن پوزیشن فروش در آن را دارد، در اختیار او قرار می‌دهد.

کاربر متعهد می‌شود در یک بازه زمانی، بیت کوین یا هر رمز رمزارزی که وکالت آن را دریافت کرده به استخر دارایی وکالت‌دهنده بازگرداند و در واقع با پبش‌بینی روند نزولی بازار، بیت کوین را پس از دریافت وکالت فروش، می‌فروشد و با خرید بیت کوین در قیمت پایین، به تعهدات خود برای خرید مجدد عمل می‌کند. به این ترتیب با کاهش قیمت، معامله‌گر، بیت کوین بیشتری را با مقدار پولی که از فروش بیت کوین در اختیارش قرار گرفته بود، می‌خرد و ازاین طریق سود کسب می‌کند.

هر موقعیت فروش تا ساعت 24 همان روز اعتبار دارد و بعد از آن تمدید می‌شود؛ تمدید وکالت حداکثر تا سی روز می‌تواند ادامه‌دار باشد. هر موقع که وکالت فروش تعهدی تمدید می‌شود، علاوه بر کارمزد تمدید که عددی ناچیز است، در صورتی که موقعیت فروش در سود باشد به ازای هر روز، 3 درصد از سود معامله، به استخر دارایی وکالت‌دهنده تعلق می‌گیرد. این مبلغ به عنوان سهم سود وکالت‌دهنده در زمان بسته شدن موقعیت و تنها در صورت سود کردن کاربر دریافت می‌شود.

در صورتی که قیمت برخلاف پیش بینی معامله گر حرکت کند و افزایش یابد، کاربر برای بازگرداندن میزان رمزارزی که وکالت فروش آن را از پلتفرم گرفته باید مبلغ بیشتری بپردازد و این مبلغ از وجه تضمینی که در ابتدا در کیف پول تعهدی خود قرار داده برداشت می شود.

نحوه فعال کردن موقعیت فروش در نوبیتکس

برای شروع کار و باز کردن موقعیت فروش تعهدی در نوبیتکس، کاربر باید در ابتدا قابلیت فروش تعهدی را در پروفایل خود در نوبیتکس فعال کند. سپس مقدار مورد نظر خود را که باید حداقل سیصد هزار تومان باشد با ریال یا تتر به‌عنوان وجه تضمین در کیف پول تعهدی خود قفل ‌کند و در ازایش مقدار سیصد هزار تومان که با کسر کارمزد، 297 هزار تومان می‌شود، وکالت فروش دریافت کرده و بعد وارد معامله فروش ‌شود.

این قابلیت مطابق با فروش تعهدی مصوب سازمان بورس و شورای فقهی بورس است که برای نخستین بار در بازار ارزهای دیجیتال در ایران وارد شده است.

با ایجاد این امکان در نوبیتکس، کاربران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال می توانند در پلتفرمی داخلی، از دو جهت بازار یعنی افزایش و کاهش قیمت سود کسب کنند. بدیهی است که ورود به این بازار نیازمند کسب آموزش های لازم و خودداری از وارد کردن بخش زیادی از دارایی به معاملات است.

لینک وبینار آموزشی نوبیتکس برای فروش تعهدی:

https://nobitex.ir/academy/webinar/

 

فروش تعهدیکیف پول تعهدینوبیتکسوکالت فروش بیت کوین
نظرات (0)
افزودن نظر