آیا مهلت اتصال کارتخوان به پرونده‌ های مالیاتی تمدید می شود؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی با حضور در برنامه تلویزیونی به سوالات زیر پاسخ داد.

فرصت مشاغل برای وصل کارتخوان و درگاه الکترونیک به پرونده مالیاتی چه ساعتی به پایان می رسد؟

برنامه ای برای تمدید مهلت اتصال کارتخوان های قبلی به پرونده های مالیاتی نداریم. فقط برای پایانه های جدید روند اتصال به پرونده های مالیاتی ادامه پیدا می کند.

تاکنون چند دستگاه کارتخوان  به پرونده مالیاتی متصل شدند؟

تا صبح امروز ۴ میلیون و ۶۵۳ هزار کارتخوان به پرونده های مالیاتی متصل شدند. همچنین حدود ۱۱هزار درخواست غیر فعالسازی درگاه الکترونیک به ما صادر شده است.

رویه غیر فعالسازی از سمت بانک مرکزی چه مدت به طول می انجامد؟

غیرفعالسازی کارتخوان ها از سمت سازمان امور مالیاتی ۱-۲ روز طول می کشد. طبق قانون، بانک مرکزی مکلف است کارتخوان هایی که به پرونده های مالیاتی متصل نیستند را غیر فعال کند.

دستگاه های متصل به پرونده های مالیاتی، مشمول معافیت مالیاتی می شوند؟

اظهارنامه اکثرا پرونده‌های مالیاتی سال گذشته در موعد مقرر ارائه شده است. مهلت اظهارنامه صاحبان مشاغل سال۱۴۰۰  نیز تا پایان خرداد ۱۴۰۱ است و تا آن زمان می‌توانند پرونده‌های مالیاتی خود را تحویل دهند.

همچنین طبق ماده بودجه ۱۴۰۰ معافیت مالیاتی ۳۶ میلیون تومانی برای دستگاه‌های متصل به پرونده‌های مالیاتی متصور هستیم و اگر درآمد بیشتری نیز داشته باشند مالیات آن را باید تا پایان خرداد ۱۴۰۱ پرداخت کنند.

اتصال کارتخوان به پرونده مالیاتیپرونده مالیاتیدرگاه پرداختکارتخوان
نظرات (0)
افزودن نظر