کرونا؛ ریسکی بزرگ برای کسب‌وکارهای وال استریت

با اپیدمی ویروس کرونا به نیویورک، بسیاری از بانک‌ها در حال تعطیل کردن شعبه‌های خود هستند. ممکن است وال استریت در ماه‌های آینده به خاطر این موضوع با چالش مواجه شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از بیت کوینیست، بازار سهام در روز دوشنبه (۱۹ اسفند) بعد از شوک در بازار نفت تعطیل شد. با این حال، اپیدمی کرونا ریسک بیشتری برای کسب‌وکارهای وال استریت به همراه دارد. برخی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهانی در این فکر هستند که برای مدتی ساختار خود را تغییر داده و یا بخشی از نیروهای خود را تعدیل کنند تا مانع از شیوع بیشتر ویروس شوند. برخی دیگر نیز در حال برنامه‌ریزی برای تغییر موقعیت مکانی خود هستند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

بانک جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، تیم‌های فروش و بازرگانی خود را بین دفاتر مختلف تقسیم کرده است. بانک مرکزی آمریکا نیز با تیم‌های معاملات سهام و درآمد-ثابت خود نیز همین کار را کرده است. معامله‌گران گلدمن ساکس (Goldman Sachs) نیز برای مدتی به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

علاوه بر وال استریت در نیویورک، لندن نیز در حال دست و پنجه نرم کردن با وحشت ناشی از ویروس کرونا است. آمار رسمی دولت انگلیس، حاکی از مرگ ۶ نفر به خاطر این ویروس است. دویچه بانک (Deutsche Bank) و HSBC همکاری خود با بخشی از کارمندان را به صورت دورکاری انجام می‌دهند.

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس در نیویورک و لندن، فعالیت اتاق‌های معاملاتی که در آن تریدرها و کارمندان برای خرید و فروش سهام، ارز، کالا و اوراق قرضه دور هم جمع می‌شوند، تحت تاثیر قرار گرفته است.بازارهای سهام در سرتاسر دنیا با این مشکل درگیر هستند.

بانک‌ها و موسسات مالی سعی خواهند کرد بسیاری از عملیات خود را به صورت آنلاین انجام دهند. انجمن اوراق بهادار و بازارهای مالی (SIFMA) که یک گروه از تریدرهای وال استریت است، در مصاحبه‌ای به این موضوع اشاره کردند که هر ساله ظرفیت این صنعت برای انجام عملیات فوریتی از طریق سایت‌های پشتیبان و کانال‌های ارتباطی جایگزین را بررسی می‌کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  7  =  1