احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت‌های بازرگانی قوت گرفت

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت‌های بازرگانی وجود دارد و در این صورت باید بررسی‌های زیادی صورت گرفته و تحقیقاتی نیز در این زمینه بین کشور‌های موفق انجام گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت درباره تغییر در فرآیند صدور کارت بازرگانی اظهار کرد: پیشنهاد‌های متعددی این روز‌ها به منظور تغییر در فرآیند صدور و استفاده از کارت بازرگانی ارائه می شود، اما همچنان استفاده از این کارت‌ها برای انجام امور تجاری ضروری است.

وی افزود: تمام امور صدور، استفاده، تمدید و ابطال کارت‌های بازرگانی بر عهده وزارت صمت به کمک اتاق بازرگانی صورت می‌گیرد که هنوز تصمیم قطعی در خصوص تغییر در این فرآیند‌ها گرفته نشده است.

معاون وزیر صمت با ذکر این مطلب که احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت‌های بازرگانی وجود دارد، بیان کرد: در این صورت باید بررسی‌های زیادی صورت گرفته و تحقیقاتی نیز در این زمینه بین کشور‌های موفق انجام گیرد.

زادبوم ادامه داد: در برخی از کشور‌ها کارت بازرگانی به صورت فیزیکی وجود ندارد و تمام تجار در سامانه‌های دولتی یا خصوصی احراز هویت می‌شوند که با استفاده از کد‌های مختص خود امور تجارت خارجی را انجام می دهند.

وی در پایان تصریح کرد: تجار به عنوان سرمایه‌های هر کشوری محسوب می‌شوند چراکه محصولات را به بازار‌های جهانی عرضه و موجب درآمد زایی برای کشور می‌شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

23  −  17  =