رشد ۵۱۰۰ درصدی سهام یک شرکت با یک اشتباه!

توصیه دو کلمه ای ایلان ماسک برای استفاده از پیام رسان سیگنال، باعث شد سرمایه گذاران به اشتباه به خرید سهام یک شرکت کوچک سازنده دستگاه پزشکی با نام مشابه سیگنال هجوم برده و باعث صعود سرسام آور ارزش سهام آن شوند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،  ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در هفتم ژانویه در توییتر نوشت: از سیگنال استفاده کنید که البته منظورش پیام رسان سیگنال بود. تا پایان آن روز ارزش سهام شرکت "سیگنال اَدوَنس" بیش از شش برابر افزایش یافت و سهام این شرکت در مدت سه روز بیش از ۵۱۰۰ درصد صعود کرد و ارزش بازارش را به ۳۹۰ میلیون دلار رساند.

با وجود گزارشها درباره این اشتباه در روز جمعه، روند صعود سهام این شرکت ادامه داشت و روز دوشنبه ۸۸۵ درصد افزایش یافت.

دکتر کریس هایمل، مدیرعامل این شرکت در مصاحبه تلفنی به بلومبرگ گفت: قویا توصیه می کنیم دقت کرده و با احتیاط سرمایه گذاری کنند. "سیگنال اَدوَنس" هیچ ارتباطی با ایلان ماسک یا اپلیکیشن سیگنال ندارد.

سیگنال ادونس از سال ۲۰۱۹ نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا گزارش سالانه تنظیم نکرده و از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ درآمدی نداشته است.

اشتباه اخیر جدیدترین نمونه از تشابهات اسمی است که سرمایه گذاران را به اشتباه انداخته است. محبوبیت شرکت ارتباطات ویدیویی زوم در سالهای اخیر باعث صعود موقتی ارزش سهام شرکت "زوم تکنولوژی" شده بود زیرا معامله گران نماد ZOOM  را با این شرکت کنفرانس ویدیویی اشتباه گرفته بودند. زوم تکنولوژی یک شرکت مستقر در پکن است که قطعات تلفن همراه تولید می کند و بعدا نام خود را به ZTNO تغییر داد.

اپلیکیشن سیگنال توسط یک سازمان غیرانتفاعی اداره می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک در پاسخ به کامنتی در توییتر اعلام کرد یک سال پیش به بنیاد سیگنال کمک کرده بود و قصد دارد در آینده کمک بیشتری انجام دهد.

 

منبع: ایسنا 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  76  =  78