ارسال لیست جاماندگان بیمه بیکاری برای دریافت مقرری

۶۲ هزار نفر بیمه بیکاری کرونا دریافت نکرده اند;

بابایی درباره آخرین اخبار از پرداخت بیمه بیکاری کرونا به مشمولان، توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مسعود بابایی مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین اخبار از پرداخت بیمه بیکاری کرونا به مشمولان، اظهار کرد: 62 هزار نفر از افراد هنوز موفق نشدند که بیمه بیکاری کرونا را برای ماه‌های اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 دریافت کنند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه در تاریخ 26 آذر ماه نامه پرداخت را به خزانه دولت ارسال کرده‌اند، اما هنوز پرداخت صورت نگرفته است، گفت: وزیر کار مکاتباتی در برج 10 با رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته و خواستار پرداخت هرچه زودتر بیمه بیکاری کرونا برای این 62 هزار نفر شده است.

وی با اشاره به اینکه 730 هزار نفر بعد از شروع کرونا بیمه بیکاری دریافت کرده اند، افزود: هزار و 22 میلیارد و 707 میلیون تومان کل پرداختی بیمه بیکاری کرونا به مشمولان بوده است که با احتساب حق بیمه این رقم به هزار و و 378 میلیارد تومان و 561 میلیون تومان رسیده است. با مجوز رهبری یک میلیارد یورو معادل 17 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برداشت شده بود و قرار شد پنج هزار میلیارد آن بابت بیمه بیکاری اختصاص پیدا کند و بعد از شناسایی مشمولان کمتر از هزار و 400 میلیارد تومان بودجه برای بیمه بیکاری صرف شد که هنوز متاسفانه 62 هزار نفر نتوانستند این رقم را دریافت کنند.

بابایی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه مبلغ ناچیزی بابت بیمه بیکاری کرونا به افراد اختصاص پیدا کرده، اما همچنان شاهد آن هستیم که گروهی موفق به دریافت نشدند و هرچه ما پیگیری می‌کنیم جواب درستی دریافت نکرده ایم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  +  2  =