آلایندگی عظیم کربنی بیت‌کوین نگران کننده شد

با افزایش قیمت بیت کوین؛

رشد آسمان‌خراش‌گونه قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رشد آسمان‌خراش‌گونه قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.

 سال‌های سال است که کارشناسان در مورد سطح بالای انرژی مورد نیاز برای تولید ارزهای مجازی هشدار می‌دهند. دستگاه‌های تولید سکه‌های مجازی جدید که به آنها ماینر می‌گویند به انرژی برق بسیار زیادی نیاز دارند که برای تولید آن معمولاً از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌شود.

طبق شاخص آنلاین آلودگی کربن بیت‌کوین دیجیکونومیست که توسط دانشمند فناوری اطلاعات، الکس دی ورایس، ساخته شده است، میزان آلودگی کربن ایجاد شده توسط بیت‌کوین به اندازه نیوزلند می‌باشد و سالانه ۳۶.۹۵ میلیون تن دی‌اکسید کربن تولید می‌کند.

همچنین دیجیکونومیست اعلام کرد تولید بیت‌کوین در جهان به اندازه کشور شیلی برق مصرف می‌کند که این به معنای مصرف ۷۷.۷۸ هزار گیگاوات (ترا وات) برق در ساعت است.

طبق گزارش محققان دانشگاه کمبریج این ارز دیجیتال بیش از کل مصرف یک سال هلند برق مصرف می‌کنند.

منتقدان بیت‌کوین معتقدند برق مصرفی برای تولید آن بسیار زیاد است و آلودگی بالایی تولید می‌کند در حالی که می‌توان به ارزهای دیجیتالی دیگری توجه کرد که مصرف انرژی بسیار کمتری دارند.

مصرف انرژی الکتریکی بیت‌کوین در حال حاضر به ۰.۵ درصد کل انرژی الکتریکی مصرفی در جهان رسیده است.

 

منبع: مهر 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

71  −    =  64