تاکسی‌های پرنده سال ۲۰۲۴ به خیابان‌ها می‌آیند

یک استارت آپ آمریکایی اخیرا توانسته یک هواپیمای برقی و یا خودروی پرنده برقی طراحی کند و پیش بینی می‌شود نخستین فروند از این پرنده‌ها در سال 2024 عملیاتی شوند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در واقعیت و به زودی شاهد ورود تاکسی‌های پرنده به ناوگان حمل و نقل خواهیم بود. نکته حائز اهمیت این خودروها این است که سرعت آنها به احتمال زیاد تا 100 کیلومتر خواهد بود و از همه مهم‌تر برقی بوده و آلایندگی نخواهند داشت.

بنا به گزارش رسانه‌ها این هفته یک استارت آپ در کالیفرنیا به نام آرچر روند تبدیل شدن به سهامی عام را به شکلی خاص طی کرده و البته این گونه قراردادها به خصوص در حوزه تولید خودروهای برقی چند وقتی است که با استقبال قابل توجهی مواجه شده‌اند. 

شرکت آرچر توانسته یک خودروی پرنده که می‌تواند به صورت عمودی بلند شده و یا فرود بیاید طراحی کند و نکته حائز اهمیت اینکه شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا یک میلیون دلار به آرچر سفارش ساخت این هواپیماها را داده است. 

پیش بینی می‌شود تولید این خودروها در سال 2023 و پس از صدور مجوز از سوی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا آغاز شود.

در کنار شرکت یونایتد، دو شرکت فیات کرایسلر و پژو سیتروئن نیز که اخیرا با یکدیگر ادغام شده و نام شرکت جدید استلانتیس گذاشته شده است نیز از جمله سرمایه‌گذاران استارت آپ آرچر هستند. شرکت مبادله امارات نیز در آرچر سرمایه گذاری کرده است. 

درواقع ساخت یک هواپیمای برقی یکی از چالش‌های جدی در صنعت حمل و نقل هوایی بوده و هست چراکه این صنعت به شدت از سوی دولت‌ها و گروه‌های حفاظت از محیط زیست برای پایین آوردن آلایندگی تحت فشار است.

پیش بینی می‌شود نخستین فروند از این ناوگان هواپیماها و یا خودروهای برقی پرنده در سال 2024 وارد خدمت شوند.

 

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

38  ⁄  19  =