قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۱۲/۲۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۱۷۱۹ دلار و ۳۷ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا تقویت شده و تقویت دلار بر جذابیت طلا تاثیر منفی گذاشته است، قیمت فلز زرد روز جمعه شاهد کاهش بود اما همچنان در مسیر ثبت بیشترین رشد هفتگی طی 7 هفته اخیر باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.19 درصد کاهش به 1719 دلار و 37 سنت رسید. قیمت طلا روز دوشنبه به پایین ترین رقم در طی 9 ماه گذشته رسید، اما کاهش سوددهی اوراق قرضه سبب شد تا قیمت طلا ترمیم شود و در مسیر رشد هفتگی حدودا یک درصدی قرار گیرد. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با 0.34 درصد کاهش به 1716 دلار و 80 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر موسسه خدمات مالی آکسی گفت: «عامل اصلی افت قیمت طلا بالا رفتن سود اوراق قرضه بوده و هرچند سوددهی افزایش بیشتری نداشته، اما مشکل اینجاست که سوددهی پایین تر هم نیامده و این مانع از افزایش قیمت طلا می شود.»

وی افزود: «قیمت طلا در حدود 1700 دلار باقی خواهد ماند… مگر اینکه با افزایش سوددهی اوراق قرضه شاهد افت بیشتر قیمت باشیم.»

شاخص سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا در هفته های گذشته رشد داشته و این سبب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده است. در عین حال تقویت ارزش دلار سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

سرمایه گذاران اکنون منتظر نشست هفته آینده فدرال رزرو هستند تا ببینند سیاست پولی آینده این کشور در چه مسیری قرار می گیرد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری را که به تصویب کنگره رسیده بود امضا کرد و گفت، تلاش می کند واکسیناسیون سرعت بگیرد و کشور تا ماه جولای به وضعیت عادی نزدیک شود.

 

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

58  −  54  =