موافقت با افزایش سرمایه ۲هزار و۲۴۳درصدی بانک دی

سهامداران بانک دی در مجمع عمومی فوق‌العاده، با افزایش سرمایه ۲هزار و۲۴۳درصدی این بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده نقدی سهامداران موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط‌عمومی بانک دی، در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک دی که با حضور دارندگان بیش از ۵۷درصد سهام در محل سالن اجتماعات بیمه دی برگزار شد، پس از استماع گزارش هیات‌مدیره، حسابرس مستقل و بازرس قانونی و با تصویب سهامداران، افزایش سرمایه بانک از ۶هزار و ۴۰۰میلیارد ریال  به ۱۳۵ هزار میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (به میزان ۱۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال) به تصویب رسید.

همچنین سهامداران با افزایش سرمایه به میزان ۱۵هزار میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران موافقت کردند و اختیار عملی کردن آن را در دو سال به هیات‌مدیره بانک دی تفویض کردند که به این ترتیب سرمایه بانک دی به ۱۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

بانک دی با هدف اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت، پس از دریافت مجوز از بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، پیشنهاد توجیهی افزایش سرمایه خود را از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده نقدی سهامداران به مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه کرد.

در این جلسه که با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، علاوه بر سهامداران حاضر در محل مجمع، سایر صاحبان سهام به‌صورت زنده (آنلاین) در جریان موارد مطرح‌شده در جلسه مجمع و مصوبات قرار گرفتند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

63  ⁄    =  7