فروش جهانی رایانه رکورد زد

فروش جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ که افراد بیشتری برای بهبود عملکردشان در دورکاری و آموزش از راه دور در دوران پاندمی دستگاههای جدید خریدند، با سریعترین روند در دو دهه گذشته رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد فروش جهانی رایانه شخصی شامل لپ تاپ و رایانه رومیزی در سه ماهه نخست سال میلادی جاری ۳۲ درصد رشد کرد و به ۶۹.۹ میلیون دستگاه رسید.

گروه لنووی چین با سهم بازار ۲۵.۱ درصد، پیشتاز بود و پس از آن شرکتهای اچ پی، دل تکنولوژیز، اپل و گروه ایسر قرار گرفتند.

میکاکو کیتاگاوا، مدیر محقق گارتنر گفت: اگر مشکلات عرضه در اوایل سال ۲۰۲۰ وجود نداشت، رشد فروش سه ماهه نخست ممکن بود کمتر باشد.

افزایش تقاضا تحت تاثیر شرایط پاندمی به همراه کمبود کم سابقه ریزتراشه های نیمه رسانا، زنجیره تامین رایانه های شخصی را محدود کرده است. اگرچه کمبود تراشه در ابتدا در صنعت خودرو مشاهده می شد اما اکنون به سایر بخشهای محصولات الکترونیکی مصرفی شامل تلفنهای هوشمند، یخچالها و مایکروویوها گسترش پیدا کرده است.

گارتنر اعلام کرد تقاضا برای کروم بوک گوگل که در تحلیل این شرکت به حساب نیامده است، در سه ماهه نخست تحت تاثیر تقاضای قوی موسسات آموزشی در آمریکای شمالی، سه برابر شد.

بر اساس گزارش رویترز، گارتنر پیش بینی کرد حتی اگر محدودیتهای قرنطینه رفع شود ممکن است تقاضا برای رایانه شخصی همچنان قوی بماند.

 

منبع: ایسنا 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

98  −  96  =