۵ استفاده غلط از تلفن همراه که به سلامتی مان آسیب می‌زند

اگر تلفن‌تان مثل بسیاری از مردم این دوره و زمانه به جان‌تان وصل است، بد نیست مقاله کوتاه زیر را بخوانید!

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،  ممکن است گوشی را به خاطر زنگ هشدار کنارتان بگذارید، اما حتی این کار هم به سلامتی‌تان آسیب می‌زند! البته این مورد تنها استفاده غلط تلفن همراه نیست و عادات دیگری هم وجود دارند که به سلامتی ما ذره ذره آسیب می‌زنند. اگر تلفن‌تان مثل بسیاری از مردم این دوره و زمانه به جان‌تان وصل است، بد نیست این مقاله کوتاه را بخوانید!

۱- خوابیدن با تلفن همراه

تلفن همراه در اصل یک فرستنده و گیرنده الکترومغناطیسی است. یعنی امواج رادیویی ساطع می‌کند. اگرچه هنوز اثبات نشده، اما تحقیقات نشان می‌دهند که چگونه قرار داشتن طولانی مدت در معرض امواج ممکن است روی مغز شما تأثیر بگذارد. اگر نمی‌توانید آن را خاموش کنید یا در اتاق دیگری قرار دهید، سعی کنید آن را در حالت هواپیما بگذارید.

۲- استفاده غلط تلفن همراه؛ قرار گرفتن در معرض نور آبی برای مدت طولانی

نور صفحه شما ملاتونین را سرکوب می‌کند، هورمونی که مسئول تنظیم چرخه خواب است؛ و

دلیل دیگری است که در هنگام خواب نباید به آن نزدیک باشید. نور آبی در عین حال باعث سردرد و مشکلات چشم و بینایی می‌شود.​

 

۳- استفاده از آن با سیگنال کم

دیگر استفاده غلط تلفن همراه مربوط به سیگنا‌ل آن است. هنگامی که سیگنال ضعیفی را در تلفن خود مشاهده می‌کنید، در واقع به این معناست که تلفن شما سیگنال قوی‌تری را به عنوان فرستنده ارسال می‌کند و انرژی بیشتر تلفن همراه به معنای آسیب بیشتر به سلامتی شماست. توصیه می‌شود که در این شرایط و در صورت امکان از تلفن ثابت استفاده کنید یا تلفن را تا حد امکان از خودتان دور نگه دارید. سیگنال کم همچنین باعث گرم شدن تلفن شما می‌شود که خطر دیگری است.

۴- تماس زیاد آن با پوست

چندین مطالعه وجود دارد که بر ارتباط بین تلفن همراه و سرطان تمرکز دارد، به ویژه سیگنال انتقال آن‌ها که حدود ۹۰۰ مگاهرتز است و باعث گرم شدن تلفن می‌شود. هر وقت تلفن را نزدیک به بدن‌تان نگه دارید، پوست گرما ذره ذره جذب می‌کند. اگرچه هیچ اثر اثبات شده دیگری از تابش فرکانس رادیویی روی بدن انسان وجود ندارد، اما می‌دانیم که وقتی فاصله خود را با تلفن‌تان حفظ کنید، درصد جذب به طرز چشمگیری کم می‌شود.

سعی کنید در حین گفتگو با تلفن از یک هدست یا بلندگو استفاده کنید، تا خیلی نزدیک‌تان نباشد.

۵- نگاه کردن به صفحه با وضعیت نامناسب بدن

این واضح‌ترین استفاده غلط تلفن همراه است. یک واقعیت شناخته‌شده این است که استفاده از تلفن همراه باعث آسیب‌دیدگی انگشت شست می‌شود. اما مشکل دیگر آسیبی است که به گردن وارد می‌شود. وقتی گردن خود را به جلو خم می‌کنید تا به صفحه تلفن نگاه کنید، فشار روی مهره‌های گردنی به تدریج افزایش می‌یابد؛ و با گذشت زمان، وزنی که گردن شما احساس می‌کند ممکن است ۵ برابر بیشتر از وزن واقعی سرتان باشد. این امر باعث گردن درد و مشکلات دیگر می‌شود.

 

منبع:خبرنامه

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  +  3  =