اپلیکیشن دوست یابی ژاپنی هک شد/ اطلاعات ۲میلیون کاربر لو رفت

یک اپلیکیشن دوست یابی ژاپنی هک شد و احتمالا اطلاعات شخصی بیش از ۱.۷ میلیون دارنده حساب آن لو رفت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت نت مارکتینگ که اپلیکیشن دوست یابی اومیای را اداره می کند، اعلام کرد شواهدی از دسترسی غیرمجاز به سرورهایش در آوریل را مشاهده کرده است. از جمله اطلاعاتی که احتمالا افشا شده اند تصاویر کارت شناسایی مورد استفاده برای تایید سن کاربران شامل گواهی رانندگی، کارت بیمه و گذرنامه هستند. اطلاعات کارت اعتباری در این رخنه اطلاعاتی لو نرفته است.

اپلیکیشن اومیای تا آوریل ۶.۸ میلیون حساب کاربری داشته است. این اپلیکیشن برای زنان رایگان است اما با دریافت پول از مردان، درآمدزایی دارد و قصد دارد برای اشتراک ماهانه طرحهایی را معرفی کند که از حدود ۳۹۸۰ ین (۳۷ دلار) آغاز می شوند.

ارزش سهام نت مارکتینگ در پی سیل دستور فروش در بازار توکیو در آستانه ریزش قرار گرفت. این شرکت که حدود ۷۰ میلیون دلار ارزش بازار دارد در فرست سکشن بازار سهام توکیو سهامش را عرضه کرده است.

حملات باج افزاری ماه جاری پس از این که هکرها سرویس درمانی ایرلند را هدف گرفته و تهدید کردند اطلاعات بیماران را افشا می کنند و همچنین پس از هک شدن گرداننده بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی آمریکا، خبرساز شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مطالعات یک واحد شرکت سایبر ایجنت نشان می دهد بازار دوست یابی آنلاین ژاپن در چهار سال گذشته بیش از دو برابر توسعه پیدا کرده و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ حدود ۷۰ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۰ رشد کرده و به ۱۰۶ میلیارد ین برسد.

 

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

31  +    =  35