افزایش ۹۷ درصدی فروش اموال منقول و غیرمنقول در سال۹۹

گزارش عملکرد سازمان اموال تملیکی منتشر شد

برای نخستین بار در سطح سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، به منظور شفاف‌سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات، این سازمان اقدام به انتشار گزارش عملکرد سال 1399 و تبیین شاخص‌های مهم آن کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، برای نخستین بار در سطح سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، به منظور شفاف‌سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات، این سازمان اقدام به انتشار گزارش عملکرد سال 1399 و تبیین شاخص‌های مهم آن کرد.

طبق این گزارش در سال 99، بیش از 16 هزار میلیارد ریال اموال منقول و غیرمنقول به فروش رسید که نسبت به سال قبل آن 97 درصد افزایش داشته است.

در این بخش، فروش اموال منقول نسبت به سال 98 بالغ بر 330 درصد رشد داشت.

سال گذشته بالغ بر 50 هزار پرونده در بخشهای قاچاق، متروکه، قضایی، ضبطی، اموال منقول و غیرمنقول تشکیل شد که بیش از 52 هزار پرونده نیز در همین مدت تعیین تکلیف شد که بخشی از آن مربوط به پرونده های رسوبی سالهای قبل بوده است.

همچنین در راستای صیانت از سلامت جامعه، محیط زیست و فضای فرهنگی کشور، این سازمان در سال 99 اقدام به انهدام کالاهای غیراستاندارد، ‌غیربهداشتی ‌و‌ ضد‌فرهنگی‌ به ارزشی بالغ بر 251 میلیارد تومان کرده که نسبت به سال قبل آن 99 درصد رشد داشته است.

در راستای رفع موانع تولید نیز گزارشی مبنی بر اعاده اظهار نامه کالاهای متروکه به گمرک به ارزشی بالغ بر 14 هزار و 480 میلیارد ریال ثبت شده که نسبت به سال 1398 بالغ بر 124 درصد افزایش یافت.

همچنین با توجه به این که استرداد رایگان پرونده‌ها هزینه زیادی به سازمان تحمیل می‌کند و چگونگی جبران آن در قانون پیش‌بینی نشده است این قبیل کالاها در سال 1399 به ارزش 25 هزار میلیارد ریال بوده و بیش از 88 درصد نسبت به سال 1398رشد داشته است.

در نهایت این سازمان با عملکرد مطلوب خود در سال 99 توانست سودده ظاهر شود و بخشی از زیان انباشته سال‌های گذشته را نیز جبران نماید.

دریافت فایل

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  3  =  1