چهار خودرو، ۵ ستاره کامل کیفی را کسب کردند

بر اساس آخرین گزارش ارزیابی کیفی انجام شده اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، در اردیبهشت‌ماه امسال چهار خودرو شامل یک خودروی سبک و سه خودروی سنگین موفق به کسب پنج ستاره کامل کیفی شدند.

به گزارش بانکداری الکترونیک، از وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش ارزیابی و ارزشیابی خودروهای ساخت داخل در اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط اداره کل صنایع حمل و نقل این وزارتخانه منتشر شد.

۳ خودرو با ۳ ستاره کیفی در گروه وانت

برپایه این گزارش، در اردیبهشت ۱۴۰۰ در گروه خودروهای سبک، بخش وانت و در فهرست قیمتی ۲، وانت های کارا ۲۰۰۰ تک کابین تیپ ۳ و وانت کارا ۲۰۰۰ دو کابین تیپ ۳ از تولیدات شرکت بهمن موتور و خودرو سایپا ۱۵۱ شرکت سایپا بن‌رو موفق به کسب سه ستاره کیفی شده‌اند.

همچنین وانت‌های نیسان تک سوز آپشنال و نیسان دوگانه سوز آپشنال از محصولات شرکت زامیاد هر کدام یک ستاره کیفی به دست آوردند.

یک خودروی سبک با ۵ ستاره کامل کیفی

در گروه سبک، بخش سواری و در فهرست قیمتی یک، خودرو تیگو۷ تولید شده در شرکت مدیران‌خودرو سه ستاره کیفی دریافت کرد.

همچنین در فهرست قیمتی ۲، هایما S۷ اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان چهار ستاره کیفی را از آن خود کرد.

JAC_S۵ و JAC_S۳ کرمان موتور در این فهرست قیمتی سه ستاره‌ای شدند و تیگو ۵ و آریزو ۵ توربو مدیران‌خودرو نیز سه ستاره کیفی به دست آوردند.

در این گروه و این کلاس قیمتی MVM X۳۳S مدیران خودرو نیز دو ستاره کسب کرد.

تولید ۵ خودرو سواری با ۴ ستاره کیفی

همچنین در کلاس قیمتی چهار، دنا پلاس‌توربو اتوماتیک شرکت ایران‌خودرو پنج ستاره کامل کسب کرد و خودروهای پژو۲۰۷ ، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و دنا پلاس از ایران‌خودرو نیز هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

در این فهرست قیمتی، رانا، پژو ۲۰۶SD و پژو ۲۰۶ همگی از محصولات ایران خودرو سه ستاره کیفی را از آن خود کردند و پژو پارس اتوماتیک ایران‌خودرو کرمانشاه نیز سه ستاره ای شدند.

در این فهرست، سمند و سورن ایران‌خودرو تبریز، پژو پارس ایران‌خودرو خراسان، پژو پارس ایران‌خودرو کرمانشاه، پژو پارس ایران‌خودرو و پژو پارس ایران‌خودرو فارس همگی سه۳ ستاره کیفی را از آن خود کردند.

همچنین پژو ۴۰۵ ایران‌خودرو خراسان و پژوپارس صنایع خودروسازی فردا نیز سه ستاره کیفی کسب کردند.

در سطح قیمتی پنج نیز کوییک سایپا چهار ستاره به دست آورد. در این سطح قیمتی کوییک‌آر پارس‌خودرو، تیبا ۲ و تیبا ۲ پلاس شرکت سایپا و همچنین ساینای پارس خودرو موفق به دریافت سه ستاره کیفی شدند.

ساینای شرکت سایپا سیتروئن کاشان و تیبای شرکت سایپا سیتروئن نیز سه ستاره دریافت کردند.

۳ خودروی سنگین با ۵ ستاره کامل کیفی

در بخش کامیونت، کامیونت ایسوزو NMR۸۵ و کامیونت ایسوزو NPR۷۵K بهمن دیزل موفق به کسب پنج ستاره کامل کیفی شدند.

همچنین کامیونت شیلر بهمن دیزل به همراه کامیونت الوند شرکت سایپا دیزل نیز چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.

در بخش کامیون نیز کامیون ایسوزو NPR۷۵M بهمن‌دیزل چهار ستاره کیفی و کامیون بنز WH ایران خودرو دیزل نیز سه ستاره کیفی به دست آورد.

در بخش کشنده‌، خودروی کشنده FAWJ۶ سیباموتور و کشنده نیوفوتون  AUMAN H۴ ایران‌خودرو دیزل چهار ستاره‌ای شدند.

در این بخش، کشنده سیتراک C۷ متعلق به شرکت پیلسان نیز چهار ستاره کیفی را از آن خود کرد.

در بخش مینی‌بوس نیز مینی‌بوس ایسوزو سحر شرکت بهمن دیزل پنج ستاره کیفی به دست آورد و مینی بوس آرین شرکت ایران‌خودرو دیزل نیز سه ستاره کیفی را از آن خود کرد.

در بخش اتوبوس شهری نیز اتوبوس شهری ATROS تولید شرکت ایران خودرو دیزل سه ستاره کیفی را به دست آورد.

 پیشتر وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان برای تامین نیاز داخل باید ضمن برنامه‌ریزی برای افزایش کمی محصولات خود، بیش از پیش در مسیر ارتقای کیفی و تولید خودروی باکیفیت و در شان مردم گام بردارند.

منبع: ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

35  ⁄  5  =