رشد ۷۴درصدی کیف پول های دیجیتالی تا سال ۲۰۲۵

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد تعداد کاربران کیف پول‌های دیجیتال احتمالا تا پایان سال ۲۰۲۵ با رشد ۷۴ درصدی به ۴.۸ میلیارد کاربر خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، طبق گزارش جدیدی از شرکت خدمات مالی آمریکایی بوکو، به نظر می‌رسد تعداد کیف پول‌های دیجیتالی که سالانه بیش از یک میلیون دلار معاملات انجام می‌دهند، بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ حدود ۲۷ درصد افزایش یابد. تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، ۲.۸ میلیارد کیف پول دیجیتال فعال بوده که این موضوع یک مزیت آشکار برای بازرگانان محسوب می‌شود اما اکنون پیش‌بینی می‌شود که این رقم تقریبا ۷۴ درصد افزایش می‌یابد و در پایان سال ۲۰۲۵ به ۴.۸ میلیارد می‌رسد.

طبق اطلاعات ارائه شده در این گزارش، جنوب شرقی آسیا، آمریکای لاتین، آفریقا و خاورمیانه بازارهای اصلی هستند که کیف پول‌های دیجیتال در آن‌ها رشد خوبی خواهد داشت و بسیاری از مصرف‌کنندگان این مناطق جهان برای پرداخت‌های خود از گزینه‌های دیجیتال راحت‌تر استفاده می‌کنند.

انتظار می‌رود که فقط در جنوب شرقی آسیا، استفاده از کیف پول دیجیتال در بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ حدود ۳۱۱ درصد رشد داشته باشد. در همین حال خاور دور و چین با ۱.۳۴ میلیارد کاربر در سال ۲۰۲۰ بزرگترین منطقه در جهان محسوب می‌شود که در آن از کیف پول دیجیتال استفاده می‌کنند.

در اروپای غربی و آمریکای شمالی ظاهرا شرایط متفاوت است و این کیف پول‌ها بسیار کم مورد استفاده قرار خواهند گرفت. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ میلادی اروپای غربی رشد ۶۵ درصدی و آمریکای شمالی ۵۰ درصد رشد داشته باشد. البته انگلستان رشد بسیار خوبی در مورد استفاده از آن‌ها داشته که به نظر می‌رسد همه‌گیری ویروس کرونا و عدم اطمینان به استفاده از پول نقد نیز به این شرایط دامن زده است.

امروزه شاهد دو نوع مختلف از کیف پول‌های دیجیتال در سراسر جهان هستیم. مورد اول کیف‌های دیجیتال مبتنی بر کارت مانند «اپل پی» و «گوگل پی» است که کاربران با استفاده از کارت‌های خود می‌توانند پرداخت مورد نظر را انجام دهند. مورد دیگر کیف پول‌های دیجیتال با ارزش ذخیره شده مانند «علی‌پی» و «گرب‌پی» است که این امکان را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد که با پول نقد خود معاملات دیجیتال انجام دهند.

 

 

منبع: دیجیاتو

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

35  −  32  =