نرخ سود بین بانکی به ۱۷.۹۵درصد کاهش یافت

در اردیبهشت ماه سال جاری؛

جدول تغییرات نرخ سود بین‌بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۱۹.۷۶ درصد در اردیبهشت ماه امسال به ۱۷.۹۵ درصد در تیرماه کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از بانک مرکزی، نرخ بهره در بازار بین بانکی یکی از انواع نرخ‌های بهره در بازار پول است که به نرخ‌های سود یا بهره در سایر بازارها جهت می‌دهد که در واقع این نرخ، قیمت ذخایر بانک‌هاست و زمانی که آن‌ها در پایان دوره مالی کوتاه‌مدت اعم از روزانه یا هفتگی، دچار کسری ذخایر می‌شوند، از سایر بانک‌ها در بازار بین بانکی یا از بانک مرکزی استقراض می‌کنند.

هفته قبل نرخ سود بین‌بانکی در دامنه ۱۸.۱۲ درصدی در نوسان بود اما گزارش جدید بانک مرکزی از عملکرد بازار بین‌بانکی، نشان می‌دهد که مانند ماه‌های قبل نرخ سود بین‌بانکی روند کاهشی را طی می‌کند و بر همین اساس نیز وارد کانال ۱۷ درصدی شده است.

نرخ سود بین‌بانکی از خردادماه به زیر ۱۹ درصد رسیده و در کانال ۱۸ درصدی در نوسان بود اما در نهایت با ادامه مسیر نزولی این نرخ در تیرماه وارد کانال ۱۷ درصدی شد.

این در حالی است که کارشناسان اقتصادی نسبت به کاهش بیش از اندازه نرخ بهره در بازار بین بانکی هشدار می‌دهند و معتقدند که این امر اثرات تورمی شدیدی در پی دارد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  5