افزایش ۱۴ درصدی تولید نیروگاه‌های حرارتی کشور

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور از ابتدای سال تاکنون با افزایش ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز ۱۰۶ میلیون مگاوات ساعت انرژی گذشت.

به گزارش بانکداری الکترونیک از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "اسماعیل نمازی"افزود: میزان تولید نیروگاه‌های حرارتی در بازه زمانی مشابه سال گذشته حدود ۹۳ میلیون مگاوات ساعت بوده است.

وی ادامه داد: در مدار نبودن نیروگاه‌های برق‌آبی به دلیل خشکسالی، ‌گرمای زودرس و نیاز بیشتر شبکه به برق، درمدار نبودن نیروگاه اتمی در برخی از روزها و تلاش نیروگاه‌ها برای آمادگی حداکثری از دلایل افزایش تولید انرژی در نیروگاه‌های حرارتی بوده است.
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های حرارتی با توجه به عدم تولید برق توسط سایر مولدهای تولید برق کشور به دلایل یاد شده،‌ سعی کرده‌اند با کوتاه کردن زمان انجام تعمیرات دوره‌ای و رفع اشکالات موردی به وجود آمده در واحدهای نیروگاهی در کمترین زمان ممکن،‌ ساعت بیشتری را در شبکه برق فعال بوده و کسری ناشی از تولید برق در کشور را جبران کنند.
نمازی با یادآوری هزینه‌های بالا و دشواری‌های تولید برق در کشور، گفت: در حال حاضر همه نیروگاه‌های حرارتی با حداکثر ظرفیت در حال تولید برق هستند و کارکنان صنعت برق کشور با وجود همه‌گیری سویه جدید بیماری کرونا و گرمای شدید در تلاشند تا نیروگاه‌ها با حداکثر توان در مدار تولید باشند.

دولت‌های یازدهم و دوازدهم در طول دوران خدمت ۴۸ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید احداث شده یا در دست احداث و یا در حال تامین مالی است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  4  =  1