جهرمی: هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس منتشر شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.

به گزارش بانکداری الکترونیک، «محمدجواد آذری جهرمی» در کانال تلگرام خود نوشت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.

وزیر ارتباطات افزود: به صورت خاص تقاضا دادم باشگاه پرسپولیس نحوه درخواست و همچنین روال دریافت ۳۰ میلیارد تومان از طرف همراه اول را شفاف سازی کند و استقلال نیز کانال درخواست و نحوه دریافت ۲۰میلیارد تومانی که در حال دریافت از همراه اول است را به طور شفاف اعلام کند.

وی افزود: با توجه به اصرار برخی فوتبال دوستان و ضرورت شفاف سازی این موضوع برای مردم، این فرآیند را تا انتها پیگیری و نتایج آن را با مردم به اشتراک خواهم گذاشت.

آذری جهرمی متن درخواست خود در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات را منتشر کرد. 

«فوتبال بخش مهمی از زندگی بسیاری از مردم است. طرفداران باشگاههای فوتبال با موفقیت تیمهای مورد علاقه آنها، شاد و با عدم موفقیت ناراحت می شوند.

مدیران، مربیان و بعضا باریکنان این باشگاهها در بسیاری از اوقات دلایل ناکامی خود را به عدم حمایتهای عادلانه و یا کمبود منابع مالی ارتباط می دهند که در برخی اوقات می تواند صحیح و یا در برخی اوقات هم یک فرافکنی است.

از آنجا که باشگاه استقلال و پرسپولیس، شرکتهای دولتی محسوب شده و مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال 1388 مجلس شورای اسلامی و همچنین آیین نامه اجرایی مصوب سال 1394 هییت وزیران و دستورالعملهای مصوب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات می باشند، و همچنین براساس قانون برگزاری مناقصات مصوب سال 1383 مجلس شورای اسلامی موظفند کلیه قراردادهای خود را که یا از منابع عمومی و یا داخلی تامین اعتبار می شوند در پایگاه اطلاع رسانی قراردادهای دولتی اعلام عمومی نمایند و تاکید می کنم که بر اساس آیین نامه اجرایی پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور مصوب 1392 هییت وزیران از مستثنیات تبصره ذیل ماده 3 این آیین نامه نیستند:

بنابراین تقاضا دارم اطلاعات ذیل بر اساس مهلت قانونی در اختیار اینجانب قرار گیرد و همزمان برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.

اعتبارات پرداختی دولت از محل بودجه عمومی کشور به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

پاداشهای پرداخت شده توسط مراجع بین المللی یا داخلی به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

کلیه قراردادهای درآمدزای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

کلیه قراردادهای هزینه ای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون(از جمله قرارداد مدیران، مربیان و بازیکنان)

کلیه سرمایه گذاریهای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

کلیه املاک واگذار شده به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

همچنین به طور مشخص تقاضا دارم:

جزییات نحوه تامین و پرداخت مبلغ 30 میلیارد تومان از سوی همراه اول به باشگاه پرسپولیس در سال جاری

جزییات و نحوه تامین و پرداخت مبلغ 20 میلیارد تومانی که هم اکنون از سوی همراه اول در حال پرداخت به باشگاه استقلال است.

را به صورت دقیق مشخص و اعلام کنید.»

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

50  ⁄    =  5