۶ فیلترشکن‌ در روسیه فیلتر شدند

روسیه دسترسی به شش ابزار VPN که شامل بعضی از محبوبترین فیلترشکن‌های جهان بودند را با هدف کنترل بیشتر اینترنت مسدود کرد.

به گزارش بانکداری الکترونیک، دیده بان ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) در بیانیه ای اعلام کرد Nord VPN و Express VPN در میان فیلترشکن‌هایی بودند که به دلیل فراهم کردن امکان دسترسی به اطلاعات و منابع ممنوعه، مسدود شدند. این مطالب شامل محتوایی بودند که از نظر مقامات روسیه افراط گرایی به شمار می روند و همچنین شامل اطلاعات مربوط به مواد مخدر و هرزه نگاری کودکان بودند.

روسیه در آستانه انتخابات پارلمانی، تلاش برای کنترل دسترسی به اطلاعات را مضاعف کرده و در این راستا گروههای رسانه ای خارجی را هدف محدودیتهای تنبیهی قرار داده و پلتفرمهای بین المللی شامل گوگل و فیس بوک را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که غیرقانونی شناخته می شوند، مرتبا جریمه کرده است.

دیده بان ارتباطات روسیه اعلام کرد لیست سفیدی از نرم افزار و اپلیکیشنهایی تهیه کرده که به دلایل فنی از VPN استفاده می کنند و اجازه خواهند داشت به استفاده ادامه دهند.

فشارها روی شرکتهای فناوری خارجی افزایش یافته است. توییتر به دلیل کوتاهی در حذف محتوای مورد نظر مقامات روسیه با کندی سرعت دسترسی در این کشور روبرو شد. روس کومنادزور به گوگل و اپل هشدار داد اگر اپلیکیشن الکسی ناوالنی را حذف نکنند، مداخله کننده در فرایند انتخابات شناخته می شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قابلیتهای فنی روسیه از چند سال پیش که تلاش کرد سرویس پیام رسان تلگرام را به دلیل امتناع از اشتراک گذاری اطلاعات رمزنگاری شده فیلتر کند، بهبود پیدا کرده است. روسیه پس از تصویب قانونی در سال ۲۰۱۸، سیستمهایی را ارتقا بخشید که مقامات روسی می گویند اجازه می دهد این کشور به طور کامل از اینترنت جهانی جدا شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  1  =  7