صرافی بایننس و هوبی کاربران چینی را مسدود می‌کنند

شهروندان چینی از این پس نمی‌توانند در صرافی‌های هوبی و بایننس ثبت نام کنند. علاوه بر آن کاربران چینی صرافی هوبی نیز تا آخر ماه دسامبر مهلت دارند دارایی‌های خود را برداشت کنند.

به گزارش بانکداری الکترونیک و به نقل از یو تودی، دو صرافی بایننس و هوبی به دلیل اعمال ممنوعیت‌های گسترده چین در حوزه رمز ارزها، به کاربران جدید چین اجازه ثبت‌نام نخواهند داد و به مرور خدمت‌رسانی به این کاربران را متوقف می‌کنند.

در اطلاعیه صرافی هوبی آمده است:صرافی هوبی ارائه خدمات به کاربران چینی را به مرور تا ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) ساعت ۲۴:۰۰ متوقف می‌کند. صرافی Huobi امنیت دارایی‌های کاربران را تضمین می‌کند و اطلاع رسانی‌های مربوطه به کاربران نیز از طریق ایمیل، انتشار اعلامیه و ارسال پیام انجام خواهد شد.

بر اساس گزارشات وب سایت 8BTCNEWS بایننس نیز به کاربران جدید چینی اجازه نمی‌دهد در این صرافی ثبت‌نام کنند. به نظر می‌رسد صرافی بایننس به کاربران جدیدی که برای ثبت نام از شماره تلفن‌های کشور چین استفاده می‌کنند اجازه ثبت نام نمی‌دهد. این گزارش توسط بلاک‌کریپتو نیز تایید شده است اما تاکنون بایننس اطلاعیه‌ای رسمی منتشر نکرده است.

صرافی بایننس ثبت نام کاربران جدید از کشور چین را تحریم کرده است

هوبی روز گذشته نیز اعلام کرده بود که به کاربران تازه‌وارد چینی اجازه ثبت‌نام نمی‌دهد. حال این تحریم‌ها به تمام کاربران چینی این صرافی تعمیم یافته است.

کالین وو (Colin Wu) خبرگزار چینی حوزه رمز ارزها خاطر نشان کرد که صرافی‌ها هم اکنون در جریان سرکوب شدیدتر دولت چین، تحت فشارهای بیشتری قرار گرفته‌اند.

بانک خلق چین اخیرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ارائه خدمات به مردم چین توسط صرافی‌های خارجی ممنوع است.

پیشینه دو صرافی بایننس و هوبی به کشور چین باز می‌گردد، اما این دو صرافی به دلیل ممنوعیت‌های سال ۲۰۱۷ دولت چین مجبور شدند به حوزه‌های قضایی دیگری نقل مکان کنند.

لازم به ذکر است معامله‌گران چینی معمولا برای دسترسی به صرافی‌های خارجی از وی‌پی‌ان استفاده می‌کنند.

تحریم‌های چین باعث شد فشار فروش تتر افزایش یابد. در تاریخ ۳ مهر ماه، کاربران چینی استیبل کوین USDT خود را در بازارهای فرابورس (OTC) صرافی هوبی با ۱۰٪ تخفیف به یوان چین تبدیل می‌کردند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  8  =  1