معرفی اسپری‌های نانویی ضدعفونی کننده و ترمیم‌کننده زخم به بازار

یکی از شرکت‌های فناور با تولید نانو ذرات نقره و کاربرد آن در اسپری‌های ضد عفونی‌ کننده، علاوه بر عرضه آن به بازار، توانسته طی سال‌های گذشته آن را به افغانستان صادر کند.

به گزارش بانکداری الکترونیک، مهدی قهرمان ترمه مدیرعامل این شرکت فناور فعال در حوزه نانو با بیان اینکه اسپری‌های حاوی نانو نقره این شرکت از سال ۱۳۹۲ به تولید انبوه رسیده و وارد بازار شده است، افزود: طی سال‌های گذشته افغانستان یکی از مشتریان این اسپری بوده است. یکی از شرکت‌های پخش دارو در افغانستان پس از آشنایی با این محصول به طور مستمر آن را برای توزیع در بازار این کشور خریداری می‌کند.

وی با بیان اینکه در تهران ماهانه ۲ هزار اسپری نانویی به فروش می‌رسد، اظهار کرد: یکی از مزیت‌های این اسپری استفاده از نانوذرات فلزی برای ایجاد خاصیت ضدعفونی‌کنندگی است. در حالی که یون‌های نقره به سرعت جذب خون شده و از بدن خارج می‌شود؛ این نانوذرات فلزی، روی سطح زخم باقی مانده و علاوه بر ایجاد خاصیت ضدعفونی‌کنندگی، به ترمیم زخم نیز کمک شایانی می‌کند.

مدیرعامل این شرکت با تاکید بر اینکه نانوذرات مورد استفاده در این محصول در این شرکت تولید می‌شود، ادامه داد: ما هم نانوذرات را تولید می‌کنیم و هم از آن برای ساخت اسپری استفاده می‌کنیم. به دلیل نوع فرمولاسیون این محصول، غلظت نانوذرات در آن بسیار کم بوده و در عین حال اثربخشی محصول بسیار بالا است. دو دانشگاه به عنوان پشتیبان فنی به ما کمک می‌کنند و ما از حمایت‌های علمی این دو دانشگاه بهره‌مند هستیم.

به نقل از ستاد نانو، در این محصول به دلیل وجود نانوذرات نقره، اکسیژن فعال تولید شده که موجب تخریب غشاء سلولی میکرواورگانیسم‌ها می‌شود. این اسپری می‌تواند روی باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی در موضع زخم تاثیر بگذارد. همچنین از رشد و تکثیر باکتری‌ها در محل زخم ممانعت کرده و به روند التیام زخم و شکل‌گیری بافت جدید کمک شایانی کند. براساس اطلاعات منتشر شده این اسپری بر خلاف اکثر پمادهای زخم و سوختگی که موجب تحریک، سوزش، درد و خارش در محل زخم می‌شوند، عاری از این نوع عوارض جانبی است.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

24  ⁄  4  =