قیمت جهانی نفت به ۸۴ دلار نزدیک شد

قیمت جهانی نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، تحت تأثیر افزایش تقاضای جهانی سوخت با ریکاوری کشورها از بحران کرونا جهش کرد و قیمت نفت برنت به ۸۴ دلار نزدیک شد.

به گزارش بانکداری الکترونیک به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، تحت تأثیر افزایش تقاضای جهانی سوخت با ریکاوری کشورها از بحران کرونا جهش کرد و قیمت نفت برنت به ۸۴ دلار نزدیک شد.

تا ساعت ۸:۵۱ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک جهانی قیمت نفت، ۱.۶۴ درصد جهش کرد و به ۸۳.۷۴ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، هم تا این لحظه ۲.۰۴ درصد جهش کرد و به ۸۰.۹۷ دلار رسید.

این افزایش قیمت در حالی اتفاق می‌افتد که تولیدکنندگان بزرگ اوپک پلاس با وجود کسری عرضه در بازارهای جهانی، برنامه ای برای افزایش تولید ندارند.

از سوی دیگر واکسیناسیون گسترده افراد بیشتری را از قرنطینه بیرون آورده و مسافرت‌ها را رونق بخشیده است و باعث شده تا مصرف سوخت افزایش یابد.

عامل دیگر رشد قیمت نفت خام بالا رفتن قیمت گاز و زغال‌سنگ است که باعث شده تا مصرف نفت خام برای تولید برق هم طرفداران زیادی داشته باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

4  ×    =  20