کمترین رقم ارزش معاملات خرد در ۸۲ روز کاری اخیر +اینفو

بورس؛شاخص‌های بازار نزول کردند و ارزش معاملات کاهش یافت

روز دوشنبه شاخص‌های بازار نزول کردند و ارزش معاملات سهام کاهش یافت. شاخص کل به کانال 1.3 میلیونی سقوط کرد و ارزش معاملات خرد به کمترین رقم در دو فصل اخیر رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در معاملات امروز، دوشنبه سوم آبان 1400، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز شنبه 23 هزار و 640 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 384 هزار واحد رسید.

پس از ریزش 13 هزار واحدی روز چهارشنبه و سقوط 28 هزار واحدی در روز شنبه، این سومین روز نزولی پیاپی بازار سهام است. شاخص در مجموع این 3 روز بیش از 65 هزار واحد پائین آمده است.

شاخص هم وزن نیز امروز با کاهش 7 هزار و 927 واحدی در سطح 380 هزار و 157 واحدی ایستاد.همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 280 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 676 واحد قرار گرفت.

سهم های تاثیرگذار بر شاخص بورس

امروز نمادهای «پارس»، «شپدیس» و «فملی» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند.

همچنین سه نماد «کالا»، «اپال» و «انرژی3» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.
سهم های تاثیرگذار بر شاخص فرابورس

در فرابورس نیز نمادهای «زاگرس»، «آریا» و «ذوب» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فرابورس»، «غصینو» و «حآفرین» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.
پرتراکنش‌ترین نمادها

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و فسبزوار و شبندر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فجهان، توسن و مدیریت پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.
ریزش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 39 هزار و 553 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه 153 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات اوراق بدهی نیز به 34 هزار و 437 میلیارد تومان رسید که 87 درصد کل معاملات بازار را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افت 10 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 58 میلیارد تومان رسید. این کمترین رقم ارزش معاملات خرد در 82 روز کاری اخیر از 29 خرداد ماه تاکنون است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  5  =  1