رشد نمادهای بانکی و معدنی در آخرین روز کاری بازار سرمایه

شاخص کل بورس 8800واحد افزایش یافت

در معاملات امروز، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به دیروز 8 هزار و 853 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 456 هزار واحد رسید. نمادهای وبملت، وامید و رمپنا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در معاملات امروز، چهارشنبه نوزدهم آبان 1400، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز سه‌شنبه 8 هزار و 853 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 456 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز امروز با افزایش 5 هزار و 530 واحدی در سطح 391  هزار و 302 واحدی ایستاد.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 74 واحد بالا آمد و در سطح 20 هزار و 647 واحد قرار گرفت.

نمادهای شاخص‌ساز

امروز نمادهای «وبملت»، «وامید» و «رمپنا» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

همچنین سه نماد «نوری»، «پارسان» و «شپدیس» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «زاگرس»، «کگهر» و «صبا» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «آریا»، «فرابورس» و «غصینو» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

گروه‌های سبز بازار

روز چهارشنبه تمام نمادهای بانکی و معدنی بازار رشد قیمت داشتند و گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «استخراج کانه‌های فلزی» سبزترین گروه بورس بود. وبملت، وتجارت، وبصادر، ونوین، وپارس، وسینا، وپاسار، وکار، وخاور و وپست نمادهای سبزپوش بانکی و کاما، کگل، کدما، کچاد، کروی، ومعادن، کگهر، تاصیکو، اپال، کنور، کبافق و کمنگنز نمادهای سبزپوش معدنی بودند.

پرتراکنش‌ترین نمادها

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و شپنا و شبندر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای توسن، فرابورس و فجهان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با کاهش 58 درصدی به رقم 7 هزار و 243 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 461 میلیارد تومان بود که 6 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

 ارزش معاملات خرد نیز با افت 9 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 722 میلیارد تومان رسید که 77 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

 

 

منبع: اقتصادنیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

8  ×  1  =