هوشمندسازی در عرصه اقتصاد، رویکرد قطعی دولت سیزدهم است

احسان خاندوزی:

وزیر امور اقتصاد گفت: هوشمندسازی در عرصه اقتصادی رویکرد قطعی دولت سیزدهم است و ادامه‌دهنده تلاش‌ها در این زمینه با سرعت بیشتر هستیم و از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان بهره‌مند شویم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، احسان خاندوزی امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از سامانه‌های کانتینری تولید داخل و معرفی پروژه‌های ایکس‌ری هوشمند اظهار داشت: مساله هوشمندسازی نظارت‌ها از طریق ایکس ری با اتکا به تولید داخل و به کمک جدیدترین فناوری، از نکات قابل توجه فرآیند نظارت گمرکی است.

وی افزود: براساس آمار دستگاه‌های فعال ایکس ری در گمرکات کشور از ۱۵ دستگاه به ۱۷ دستگاه افزایش یافته است و در یک تا دو سال آینده معادل ۱۷ دستگاه دیگر نیز به کل ظرفیت اضافه می‌شود؛ یعنی ۱۰۰ درصد رشد افزایش خواهد یافت.

خاندوزی گفت: در سه ماه‌ آینده، هر ماه یک دستگاه ایکس ری جدید با محوریت تولید داخل خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اتصال سامانه‌های اقتصادی در حوزه تجارت و گمرک، ادامه‌داد: درصدد هستیم با جدیت و در حد وسع خود سامانه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد را به هم متصل کنیم و با کمک یکپارچگی اطلاعات برای حکمرانی اقتصادی استفاده کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در حوزه مالیاتی، بانکی و گمرکی چاره‌ای جز اتصال سامانه‌های اقتصادی نداریم، گفت: از دیگر بخش‌های اقتصادی و مدیریتی تقاضا داریم به سامانه اتصال داده بپیوندند، زیرا در این صورت قاچاق کالا و فرار مالیاتی کاهش می‌یابد و از سوء‌استفاده جلوگیری می‌شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

21  +    =  28