دریافت کارتخوان بدون حساب بانکی و احراز هویت غیر ممکن است

مدیرعامل شاپرک:

سیدکاظم دهقان گفت: برخی افراد مطلع نیستند که با دریافت دستگاه کارتخوان، برای آن ها پرونده مالیاتی تشکیل می شود و کسانی که تبلیغات می کنند تا برای افراد دیگر دستگاه کارتخوان تهیه کنند، در حقیقت نوعی کلاهبرداری است و این موارد را به مراجع قضایی اعلام می کنیم و با آنها برخورد قضایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، کاظم دهقان، مدیرعامل شرکت شاپرک، در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو گفت: با همکاری سازمان امور مالیاتی و دیگر بخش‌ها و نهادهای حاکمیتی، ۵۰ درصد از پایانه‌های فروشی که باید مالیاتی شوند، انجام شد و با هماهنگی کمیسیون اقتصادی مجلس و دیگر ذینفعان و ارکان حاکمیت، بحث مالیاتی کردن دستگاه‌های کارتخوان، متناسب با عملکردشان در دست اجراست.

در پاسخ به این پرسش که چرا در اجرای قانون، تأخیر دارید؟ افزود: اجرای قانون, ملاحظات خاص خود را دارد و زیرساخت‌ها و تمهیداتی باید فراهم می‌شد تا بتوانیم تبعات اجتماعی مالیاتی کردن پذیرندگان یا صاحبان دستگاه‌های کارتخوان را داشته باشیم و در کنار آن، زیرساخت‌های فنی لازم فراهم شده است.

مدیرعامل شاپرک با بیان اینکه از دی سال ۱۳۹۹، همه پایانه‌ها و ترمینال‌هایی که جدید, ثبت شدند؛ مالیاتی هم شدند، گفت: حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار پذیرنده که پس از دی سال ۱۳۹۹، ثبت شدند در عمل، مالیاتی هم شدند و فرآیندهای مالیاتی بر روی آن ها انجام شده است.

دهقان با اشاره به اینکه دریافت دستگاه کارتخوان بدون حساب بانکی و احراز هویت افراد، غیر ممکن است، افزود: برخی افراد مطلع نیستند که با دریافت دستگاه کارتخوان، برای آن ها پرونده مالیاتی تشکیل می شود و کسانی که تبلیغات می کنند تا برای افراد دیگر دستگاه کارتخوان تهیه کنند، در حقیقت نوعی کلاهبرداری است و این موارد را به مراجع قضایی اعلام می کنیم و با آنها برخورد قضایی می شود.

وی ادامه داد: قانون پایانه‌های فروشگاهی، ۲۷ ماده دارد که ماده ۱۱ آن به بانک مرکزی ربط دارد که اقدامات متعددی انجام و زیر ساخت‌های لازم فراهم و بستر پالایش داده‌ها در سمت بانک مرکزی، کامل شده است.

مدیرعامل شرکت شاپرک گفت: در هفته‌های گذشته برای ۱۰۰ هزار نفر از پذیرندگانی که بالاترین مبالغ را در حساب‌های خود در سال‌های گذشته، گردش مالی و درآمد داشتند, پرونده مالیاتی ثبت شد که حدود ۲۰ درصد می‌شود.

دهقان افزود: حساب و کتاب انجام شده در سمت بانک مرکزی نشان می‌دهد که اگر برای یک و نیم میلیون دستگاه از این حدود ۵ تا ۶ میلیون ابزار پرداخت، پرونده مالیاتی تشکیل شود حدود ۹۰ درصد از درآمدهای مالیاتی محقق خواهد شد.

وی اضافه کرد: امیدواریم در مدت یک تا یک ماه و نیم دیگر بتوانیم به این هدف برسیم.آقای دهقان افزود: برنامه ریزی های ما و همت بانک مرکزی و مجموعه های تابعه و سازمان امور مالیاتی بر اجرای دقیق و صحیح قانون است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

96  ⁄  12  =