دلار پیشروی کرد

افت و خیر قیمت درهم در مرز مهم؛

بازار طلا امروز شاهد حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا بود. قیمت دلار نیز امروز پیشروی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته با 70 تومان افزایش بر روی 29 هزار و 270 تومان قرار گرفت. این اسکناس آمریکایی در ابتدای معاملات  بازار ارز امروز 20  تومان بالا رفت و به 29 هزار و 290 تومان رسید. قیمت دلار در نیمه بازار ارز امروز تا 29 هزار و 400 تومان هم  پیش رفت. 

افت و خیر قیمت درهم در مرز 8 هزار تومان
قیمت درهم روز گذشته توانست خود را به مرز 8 هزار تومان برساند. قیمت درهم در بازار ارز امروز این مرز را از  دست داد و به کانال 7 هزار تومان برگشت.

قیمت درهم امروز با افت 30 تومانی  با  7 هزار و 970 تومان خرید و فروش شد. قیمت درهم  در ادامه بار دیگر به مرز 8 هزار تومان رسید اما  دوباره بر روی 7 هزار و 970 تومان ایستاد.  

با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 29 هزارو 273 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار 127 تومان پایین تر بود. 

حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا
بازار جهانی طلا امروز شاهد عقب نشینی قیمت اونس طلا بود . این فلز گران بها امروز 14 دلار از ارزش خود را از دست  داد و  با 1770 دلار خرید و فروش شد. 

در بازار داخلی قیمت طلا امروز برخلاف روز گذشته پیش رفت. قیمت طلا امروز 2 هزار و 800 تومان بالا رفت و با 1 میلیون و 259 هزار و 100 تومان خرید و فروش شد. سرنوشت  دیگر فلز گران بهای داخلی بر خلاف قیمت طلا رقم  خورد. قیمت سکه امروز  33 هزار تومان پایین رفت و با 12 میلیون و 597 هزار تومان معامله شد. 

با احتساب قیمت 29 هزار 400 تومان برای دلار اندازه قیمت واقعی سکه 12 میلیون و 251 هزار تومان بود  و حباب قیمتی سکه 2.82 درصد به دست می‌آمد.

ردپای اخبار برجام همچنان در بازار ارز تهران
از جمله اخباری که دربازار ارز امروز مورد توجه معامله گران ارزی قرار  گرفت مربوط  به نشریه آنلاین «اسلیت» (slate magazine)  بود. این نشریه در مطلبی به قلم فرد کاپلان نوشت:  ایالات متحده و ایران روز دوشنبه در وین در تلاشی دیگر که احتمالاً آخرین تلاش خواهد بود، برای احیای توافق هسته‌ای ایران با یکدیگر ملاقات کردند. اگر هیچ یک از طرفین از خواسته‌های فعلی خود عقب نشینی نکنند، مذاکرات که پنج ماه است متوقف شده، احتمالاً به جایی نخواهد رسید. در این صورت شاهد تشدید تنش‌ها یا چیزی بدتر از آن خواهیم بود.
 
همچنین «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: «مذاکرات وین با اولویت اساسی رفع تحریم ها و با جدیت جریان دارد. مذاکرات جدی کارشناسان هم تداوم دارد».
 
در پی رایزنی‌های روزهای گذشته در وین، هیأت ایران شب گذشته (چهارشنبه) ۲ سند را در اختیار طرف مقابل قرار داده است.سند نخست، دیدگاه‌های ایران در موضوع لغو تحریم‌ها و سند دوم در موضوع مسائل هسته‌ای است.

منبع:اقتصادنیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

7  ×    =  49