آمار معاملات بازار سهام امروز؛فملی در صدر نشست+ نمودار

امروز معاملات بورس رونق نسبی داشت و ارزش معاملات خرد سهام افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در معاملات روز سه‌شنبه، 16 آذر 1400، شاخص کل بورس پایتخت با افت 4 هزار و 737 واحدی نسبت به دیروز به رقم یک میلیون و 337 هزار واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز افت کرد و با کاهش 2 هزار و 595 واحدی در سطح 361 هزار و 180 واحدی ایستاد. 

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 77 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 103 واحد قرار گرفت. 

نمادهای تأثیرگذار بر شاخص‌ها
امروز نمادهای «کگل»، «شفن» و «نوری» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و «شپدیس»، «فارس» و «جم» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «وهور» و «غصینو» بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بساما»، «کگهر» و «توریل» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس فملی صدرنشین است و کالا و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، سمگا و مدیریت پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

بهبود ارزش معاملات خرد
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 6 هزار و 147 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 889 میلیارد تومان بود که 14 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام رشد کرد و با افزایش 10 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 46 میلیارد تومان رسید که 50 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود. 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

95  −  86  =