جزئیات اجرای مدل “تامین مالی اسلامی” از سوی بانک رفاه کارگران

مدیرعامل بانک تشریح کرد

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: با هدف اشتغالزایی و ایجاد رونق اقتصادی، مدل “تامین مالی اسلامی” برای اولین بار در کشور از سوی بانک رفاه اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دکتر اسماعیل للـه‌گانی با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از شعبه مرکزی اسلام شهر، افزود: این مدل به صورت آزمایشی در 7 استان دارای نرخ بالای بیکاری اجرایی و پس از رفع ایرادات احتمالی، نسبت به اجرای کشوری آن اقدام خواهد شد.
وی افزود: به زودی با دعوت از استانداران 7 استان مذکور و تشریح ساز و کار و فرایند مدل تامین مالی اسلامی از سوی بانک رفاه کارگران، عملیات اجرایی در قالب مشارکت عمومی رسما آغاز خواهد شد.
دکتر للـه‌گانی با بیان اینکه مدل "تامین مالی اسلامی" برای اولین بار است که در کشور اجرایی می‌شود، خاطرنشان ساخت: کارگروه مشخصی به منظور اجرای مناسب و استاندارد این مدل در بانک رفاه کارگران شکل گرفته است تا ضمن بررسی جوانب مختلف کار اقدامات و راهکارهای لازم به منظور ارتقای پویایی و شفافیت مدل اجرایی ارائه شود.
وی با بیان اینکه مشارکت‌کنندگان در مدل تامین مالی اسلامی بانک رفاه کارگران در سود و زیان اجرای پروژه‌ها شراکت دارند، افزود: به منظور اجرای مناسب این مدل با تعدادی از علمای بزرگ کشور نیز مکاتبه کرده‌ایم و در حال جمع‌آوری نظرات این عزیزان هستیم تا اجرای این مدل هیچ‌گونه شبهه ربوی نداشته باشد.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران تصریح کرد: با تامین سرمایه ‌در گردش واحدهای تولیدی، تکمیل واحدهای نیمه‌تمام و احداث واحدهای جدید در قالب مدل تامین مالی اسلامی بانک رفاه، رونق اقتصادی در کشور شکل خواهد گرفت و به دنبال آن شاهد توسعه اشتغال پایدار خواهیم بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×  2  =