پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ / بازار طلا از صعود دلار حمایت نکرد

قیمت طلا و سکه روز سه‌شنبه در تمام قطعات کاهش داشت. مسیر نزولی بازار طلا متاثر از تحرکات کاهشی طلای جهانی رخ داد و بازار از رشد قیمت دلار تبعیت نکرد. تحلیلگران بازارهای مالی محدوده فعلی قیمت در بازار طلا را منطقه شیرین خرید می‌دانند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در پنجمین روز معاملاتی هفته با کاهش ارزش اونس جهانی طلا همراه شد و در تمام قطعات و وزن‌ها افت داشت. جابه‌جایی قیمت در بازار طلا ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بود و سکه بهار بیشترین کاهش قیمت را داشت.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

تحلیلگران بازارهای مالی با اشاره به اثر کاهش اونس در بازار طلای داخلی می‌گویند، اگر طلای جهانی نتواند سقف ۲۳۸۰ دلاری را بشکند در روند اصلاح قرار می‌گیرد و احتمال برگشت به منطقه ۲۲۰۰ دلاری نیز برای آن وجود دارد.

آنها با اشاره به ارزپاشی سیاست‌گذار و روند رنج دلار می‌گویند، اگر اونس جهانی طلا در روند اصلاح قرار بگیرد امکان برگشت سکه به قیمت ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی و طلا به قیمت سه میلیون و ۲۳۰ هزار تومانی وجود دارد.

کارشناسان بازارها معتقدند طلا توان بالا رفتن ندارد و فضای فکری معامله‌گران کاهشی است. آنها قیمت‌های فعلی در بازار طلا را برای ورود به بازار مثبت ارزیابی می‌کنند و به سرمایه‌گذاران خرید پلکانی بدون در نظر گرفتن قیمت و با خواب نسبتاً طولانی‌مدت را پیشنهاد می‌کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

20  +    =  26