آرم ظاهراً از سال ۲۰۲۵ تراشه‌های هوش مصنوعی خود را عرضه می‌کند

شرکت آرم می‌خواهد بخش جدیدی برای توسعه تراشه‌های هوش مصنوعی راه‌اندازی کند و هدف آن ساخت اولین نمونه از تراشه خود تا بهار 2025 است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از دیجیاتو،شرکت آرم هولدینگز (ARM Holdings) متعلق به گروه SoftBank ظاهراً قصد دارد تراشههای هوش مصنوعی خود را توسعه دهد و به‌دنبال عرضه اولین نمونه آن‌ها در سال 2025 است.شرکت آرم مستقر در بریتانیا قصد دارد بخش جدیدی برای توسعه تراشه‌های هوش مصنو‌عی راه‌اندازی کند و هدف آن ساخت اولین نمونه از تراشه خود تا بهار سال 2025 است. همچنین انتظار می‌رود تولید انبوه این تراشه‌ها در پاییز 2025 آغاز شود و توسط سازندگان پیمانی انجام خواهد شد.Arm هزینه اولیه توسعه تراشه‌های مصنوعی را که ممکن است صدها میلیارد ین باشد، پرداخت خواهد کرد و سافت‌بنک نیز در این امر مشارکت دارد.

بخش جدید تراشه هوش مصنوعی آرم

به گفته این نشریه، پس از راه‌اندازی سیستم تولید انبوه، کسب‌و‌کار تراشه‌های هوش مصنوعی آرم می‌تواند تبدیل به بخش جدیدی شود و زیرمجموعه SoftBank باشد. همچنین در این گزارش گفته شده که سافت‌بنک هم‌اکنون برای تضمین ظرفیت تولید خود، درحال مذاکره با شرکت تولید نیمه‌هادی تایوان (TSMC) و شرکت‌های دیگری برای تولید تراشه است.

این طراح تراشه بریتانیایی که مجوز طراحی تراشه‌های خود را صادر می‌کند و از طریق فروش حق امتیاز درآمد به‌دست می‌آورد، درحال گسترش تجارت خود به‌سمت بازار مراکز داده است، جایی که اپراتورها به‌دنبال ساخت تراشه‌های خود برای تقویت مدل‌های جدید هوش مصنوعی و کاهش اتکا به تأمین‌کننده غالب بازار یعنی انویدیا هستند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

8  ×  1  =