اینوتکس ۲۰۲۴؛ میزبان نوآوری های صندوق توسعه فناوری های نوین در تامین مالی فناوری

رونمایی از نخستین سکوی تامین مالی جمعی ارزی_ریالی کشور، تفاهم نامه با صندوق خطرپذیر فولاد و تفاهم نامه صادرات محصولات دانش بنیان با هیات تجاری روسیه از مهمترین برنامه های صندوق توسعه فناوری های نوین در اینوتکس 2024 است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX2024)  از 18 تا 21 اردیبهشت امسال با حضور شرکت های فناور و نوآور داخلی و خارجی در محل پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

صندوق توسعه فناوری های نوین؛ حامی همیشگی شرکت های فناور و نوآور، امسال نیز همچون سال های گذشته درسیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX2024) حضور دارد.

این صندوق پژوهش و فناوری با تکیه بر تجربه و کارنامه موفق خود در ارائه خدمات نوین مالی و فناوری به اکوسیستم فناور و نوآور کشور، در اینوتکس امسال نیز برنامه های مختلفی را در تقویم اجرایی خود دنبال می کند.

رونمایی از نخستین سکوی تامین مالی جمعی ارزی_ریالی کشور

محمد کلاهی؛ معاون اعتباری و تجاری سازی صندوق توسعه فناوری های نوین در خصوص برنامه های پیش روی این صندوق در نمایشگاه اینوتکس امسال گفت: این صندوق به عنوان صندوق پژوهش و فناوری پیشتاز در ارائه خدمات مالی به زیست بوم فناوری کشور، همواره به دنبال بهینه سازی فرآیندهای مالی و بهره مندی این اکوسیستم از ابزارهای به روز و نوین تامین مالی است.

 

وی با اعلام خبر اخذ موافقت اصولی تاسیس نخستین «سکوی تامین مالی جمعی ارزی- ریالی» در کشور گفت: صندوق توسعه فناوری های نوین در راستای ارائه ابزارهای نوین تامین مالی در زیست بوم فناوری کشور در دی ماه 1402 موفق به اخذ موافقت اصولی تاسیس سکوی تامین مالی جمعی ارزی- ریالی از فرابورس ایران شد. این سکو که با نام «نوین کراود» به ثبت رسیده است، نخستین سکوی تامین مالی ارزی کشور است که با همکاری وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، فرابورس ایران و صرافی بانک ملی، در حال رسیدن به مراحل اجرایی است. در این مدت پلتفرم و زیرساخت آن ایجاد شده و در مراحل پایانی اخذ مجوز فعالیت از فرابورس است.

کلاهی با اشاره به شعار امسال یعنی «جهش تولید با مشارکت مردم» بستر نوین کراود را به عنوان یکی از بهترین روش های تحقق شعار سال دانست و افزود: نرخ بازدهی مطلوب، تضمین اصل سرمایه و بازدهی کوتاه مدت پروژه ها از مزایای این سکوی تامین مالی جمعی است. ضمن این که مجوز این سکو برای نخستین بار در کشور توسط یک صندوق پژوهش و فناوری با بیش از ۱۷ سال تجربه فعالیت مالی اخذ شده و بنا دارد که مسیر تامین مالی حوزه فناوری و تولید را با تکیه بر سرمایه های خرد هموار ساخته و چشم انداز روشنی را برای بهره مندی شرکت های دانش بنیان و فناور از این ابزار نوین تامین مالی ترسیم نماید.

 

تفاهم نامه با هیات تجاری روسیه در راستای صادرات محصولات دانش بنیان

کلاهی توسعه بازار و تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور را از دیگر برنامه های این صندوق به ویژه در سالهای اخیر یاد کرد و گفت: یکی از کشورهای هدف برای صادرات فناوری و محصولات دانش بنیان روسیه است. بر این اساس با بررسی، ارزیابی و مذاکرات صورت گرفته بین هیات تجاری روس و صندوق توسعه فناوری های نوین در یک سال اخیر، اکنون زمینه انعقاد تفاهم نامه همکاری با این هیات فراهم شده است.

وی این تفاهم نامه را زمینه ساز همکاری های جدید فناورانه بین ایران و روسیه دانست و تاکید کرد: در اینوتکس 2024 تامین نیازهای فناورانه دو کشور در قالب این تفاهم نامه به امضای صندوق توسعه فناوری های نوین و هیات تجاری روسیه خواهد رسید.

 

تفاهم نامه صندوق توسعه فناوری های نوین و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) فولاد مبارکه

محمد کلاهی، مدیریت و راهبری منابع در حوزه فناوری و پروژه های فناورانه را از دیگر برنامه های صندوق توسعه فناوری های نوین عنوان کرد و گفت: این مهم همواره با تکیه بر تجربه و کارنامه موفق همکاری صندوق با هلدینگ ها، شرکت های سرمایه گذاری و شرکت های بیمه دنبال شده است و صندوق قابلیت خود را در مدیریت و راهبری صحیح این منابع در حوزه فناوری و سرمایه گذاری با بازدهی مطلوب، اثبات کرده است.

وی با اشاره به تفاهم نامه جدید صندوق با یکی از بزرگترین صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی افزود: در همین راستا در اینوتکس امسال صندوق توسعه فناوری های نوین تفاهم نامه همکاری دیگری را با صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین صندوق های CVC حوزه فناوری منعقد می کند.

 

توسعه فناورکارت با افزودن خدمات محصول ایران کارت بانک آینده

معاون اعتباری و تجاری سازی صندوق توسعه فناوری های نوین با اشاره به آغاز پروژه «فناورکارت؛ نخستین نئوبانک شرکتی حوزه فناوری» در نمایشگاه اینوتکس سال گذشته افزود: فناورکارت نئوبانکی به بزرگی زیست بوم فناوری کشور است و شکل گیری صحیح این خدمت کار بزرگی را می طلبد. به همین منظور و در راستای توسعه خدمات فناورکارت به فعالان زیست بوم فناوری کشور، امسال تفاهم نامه ای با شرکت بهین فردا؛ از مجموعه بانک آینده به منظور همکاری مشترک این دو مجموعه در توسعه این محصول و اضافه شدن خدمات جدید B2C به خدمات موجود شرکتی این پلتفرم، در اینوتکس منعقد خواهد شد.

کلاهی با تاکید بر گستردگی خدمات ایران کارت  در کشور به عنوان دلیل نخست انعقاد این تفاهم نامه یادآور شد: تفاهم نامه صندوق توسعه فناوری های نوین با شرکت بهین فردا به دلیل وسعت و کیفیت خدمات محصول ایران کارت و باشگاه مشتریان بانک آینده است. اضافه شدن این خدمات در کنار خدمات متعدد حقوقی و حقیقی موجود در پلتفرم فناورکارت آن را به محصولی ویژه و ممتاز برای استفاده شرکت های حوزه فناوری و پرسنل شاغل در شرکت ها و پارک های سراسر کشور تبدیل می کند.

 

گفتنی است سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس(INOTEX 2024) از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در محل پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.در این نمایشگاه صندوق توسعه فناوری های نوین به همراه شرکت های گروه خود در سالن 3،غرفه 33حضور خواهد داشت.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  ×  1  =