تیک‌تاک بیت‌کوین پایین می‌آید؟

با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ کارشناسان حوزه کریپتو برآوردهای متعددی را ارائه کردند که از سیر نزولی قیمت بیت‌کوین پس از این واقعه حکایت دارد. در مقابل آنها تاکید کردند که طلای جهانی به روند صعودی خود ادامه خواهد داد و تا پایان سال جاری رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از دنیای اقتصاد،خبر داغ روزهای اخیر را اخبار هاوینگ و پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین پس از این رویداد به خود اختصاص داده است. برخی از کارشناسان با بررسی موانع رشد قیمتی بیت‌کوین تاکید کرده بودند که با نصف شدن درآمد ماینرها، عرضه بیت‌کوین کاهش خواهد یافت و قیمت آن نیز با افزایش تقاضا سیر صعودی را طی خواهد کرد. همچنین آنها افزودند که گذر این دارایی از کانال ۱۰۰ هزار دلاری تا پایان سال جاری دور از انتظار نخواهد بود. اما در این میان عده‌ای دیگر از اقتصاددانان از درجا زدن قیمت بیت‌کوین تا ماه اکتبر سخن به میان آوردند. به گفته آنها هاوینگ در ۲۰ آوریل رخ خواهد داد و با وقوع این رویداد قیمت بیت‌کوین تا مدتی در سطوح سابق خود درجا خواهد زد. این روند پس از اکتبر قابل اصلاح بوده و لیدر بازارهای ریسکی بار دیگر به فتح رکوردهای قیمتی خود در سال ۲۰۲۴ خواهد پرداخت. البته روند نزولی این رمزارز پس از نصف شدن بعید نخواهد بود. در تکمیل این برآورد مارکوس تیلن، اقتصاددان گفت: «امسال، نصف شدن حدود ۲۰ آوریل رخ خواهد داد، یعنی تنها ۶ روز دیگر. پس از این تاریخ بازار کریپتو تا ماه اکتبر شاهد هیچ سیر صعودی قابل توجهی نخواهد بود. این روند را می‌توان در هاوینگ قبلی یعنی سال ۲۰۲۰ نیز مشاهده کرد. قیمت بیت‌کوین در پنج ماه پس از نصف شدن سال ۲۰۲۰ در محدوده ۹۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰ دلار باقی ماند.»

او در ادامه سخنان خود از سیر صعودی بیت‌کوین پس از گذشت چند ماه از هاوینگ نیز سخن گفت‌. به عقیده او پس از هاوینگ، ماینرها به ذخیره بیت‌کوین روی آورده و با برهم زدن تعادل عرضه و تقاضا در افزایش قیمت بیت‌کوین نقش بسزایی ایفا خواهند کرد. علاوه بر بیت‌کوین، آلت‌کوین‌ها نیز از اثر این اتفاق بی‌بهره نخواهند ماند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اثر هاوینگ بر آلت‌کوین تقریبا ۶ ماه پس از هاوینگ رخ خواهد داد. همچنین ‌این محقق افزود: «ماینرهای دیگر احتمالا استراتژی مشابهی را برای انحلال تدریجی بخشی از موجودی خود دنبال خواهند کرد. اگر همه ماینرها استراتژی مشابهی برای فروش موجودی پس از نصف شدن داشته باشند، این می‌تواند منجر به فروش حداکثر ۱۰۴ میلیون دلاری بیت‌کوین در روز شود.» علاوه بر بازار کریپتو باید به رفتار طلای جهانی در روزهای اخیر نیز نگاهی انداخت.

این فلز پر تقاضا روند معاملاتی خود را در آغاز هفته جدید در سطوح سابق خود آغاز کرد ‌و به نوسان در همان کانال پرداخت. مسیر نوسانی این فلز درخشان را باید ناشی از انتشار گزارش‌های اقتصادی آمریکا و پیش‌بینی‌های جدید سیاستگذاران فدرال رزرو دانست. این دارایی هم اکنون در ساعت ۱۶و۳۰ دقیقه به وقت تهران با قیمتی معادل ۲۳۶۰ دلار در حال معامله است و تا نشست بعدی کمیته بانک مرکزی به شیب صعودی خود ادامه خواهد داد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  ×    =  4