هزینه ۱.۵ میلیارد دلاری اسرائیل برای دفع پاسخ ایران

رسانه‌های اسرائیلی روز یکشنبه گزارش دادند که رهگیری ده‌ها موشک و پهپاد ایرانی توسط اسرائیل در شب گذشته حدود پنج میلیارد شیکل (۱.۳۵ میلیارد دلار) برای تل‌آویو هزینه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از ایرنا از ” میدل ایست مانیتور” روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از رام امیناخ، مشاور مالی سابق رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، گفت که من فقط در مورد رهگیری موشک ها و پهپادهای ایران صحبت می کنم و صدمات این حمله را درنظر نمی گیرم.

امیناچ افزود: یک موشک «ارو یا پیکان» که برای رهگیری موشک بالستیک ایرانی استفاده شد، ۳.۵ میلیون دلار و هزینه یک موشک «مجیک واند یا عصای جادویی» یک میلیون دلار است. همچنین انواع هواپیماهایی که در رهگیری پهپادهای ایرانی شرکت داشتند، نیز هزینه بر هستند.

به گزارش ایرنا، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی، نوشت: ایران در اولین حمله مستقیم خود به (رژیم) اسرائیل، بیش از ۳۰۰ پهپاد و موشک به سمت آنها پرتاب کرده است.پهپاد

در گزارش روزنامه نیویورک تایمز آمده است: بر اساس بیانیه ارتش (رژیم) اسرائیل، ایران در جریان اولین حمله نظامی مستقیم خود، ۱۸۵ پهپاد، ۳۶ موشک کروز و ۱۱۰ موشک زمین به زمین به سمت رژیم اسرائیل پرتاب کرده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

88  −    =  85