هوش مصنوعی جدید متا و OpenAI احتمالا قدرت استدلال خواهد داشت

متا و OpenAI در آستانه‌ی انتشار نسخه‌های بعدی مدل هوش مصنوعی خود، ادعا می‌کنند که مدل‌های بعدی قادر به استدلال و برنامه‌ریزی هستند؛ اما ممکن است این یک ادعای تبلیغاتی همراه با کمی بزرگ‌نمایی باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از زومیت جدول زمانی دقیقی برای انتشار اعلام نشده است. براساس گزارش فایننشال تایمز، OpenAI چندی پیش به مدل بعدی هوش‌مصنوعی خود اشاره کرد که احتمالاْ GPT-5 نام دارد و به‌زودی منتشر می‌شود. ازطرفی، متا می‌گوید نسخه‌ی بعدی هوش مصنوعی Llama 3 در هفته‌های آینده معرفی خواهد شد.

جوئل پینو، معاون تحقیقات هوش مصنوعی متا، می‌گوید: «ما سخت در تلاشیم تا بفهمیم چگونه این مدل‌ها را نه فقط برای مکالمه، بلکه برای استدلال، برنامه‌ریزی… و برای داشتن حافظه به کار ببریم.»

اگر ادعاهای مطرح‌شده دقیق باشند، هردو مدل می‌توانند گام بزرگی در جهت دستیابی به هوش جامع مصنوعی (AGI) بردارند. این نسخه از هوش مصنوعی احتمالا هم‌سطح انسان یا حتی هوشمندتر خواهد بود.

ادعاهای مطرح‌شده‌ی هردو شرکت به طرز ناامیدکننده‌ای مبهم هستند؛ البته این اولین بار نیست که رهبران هوش مصنوعی چنین ادعاهای بزرگی را مطرح می‌کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  2  =  3