انتشار اسامی متخلفان بورسی برای نخستین بار

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با صدور رای قطعی تخلف شرکت «های‌‌‌وب»، اسامی مدیران متخلف برای نخستین بار به صورت رسمی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک امیرمهدی صبایی، در گفت‌‌‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، ضمن تاکید بر صدور رأی قطعی تخلف شرکت «های‌وب» اظهار کرد: پیرو دریافت گزارش تخلف شرکت «داده‌گستر عصر نوین» (های‌‌‌وب) با موضوعات «افشای اطلاعات غیرقابل اتکا درخصوص انتشار زمان‌بندی پرداخت سود نقدی به اشخاص حقیقی و حقوقی و عدم‌پرداخت سود سهام به سهامداران در خصوص سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ظرف مهلت قانونی»، فرآیند رسیدگی انضباطی به پرونده شرکت مذکور آغاز شد. وی خاطرنشان کرد: هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار پس از بررسی کامل مدارک و مستندات پرونده شرکت «های‌وب»، اقدام به صدور رأی قطعی با مجازات جریمه نقدی مدیران شرکت اعم از مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره، هرکدام به میزان ۴میلیارد ریال کرد.

صبایی تاکید کرد: مطابق با مفاد «دستورالعمل اجرایی بند «چ» ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌‌‌های توسعه کشور در خصوص انتشار عملکرد مدیران اشخاص تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار» آرای صادره در خصوص مدیران این شرکت در گروه مجازات‌‌‌های درجه‌یک بوده و باید در رده‌‌‌بندی رنگ مشکی در سامانه انتشار سوابق مدیران برای عموم منتشر شود. صبایی افزود: با توجه به نوع تخلف واقع‌شده و تضییع حقوق سهامداران خرد «شرکت داده‌گستر عصر نوین» در دریافت سود و با توجه به وظیفه ذاتی سازمان بورس که در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران خرد به وجود آمده، مجازات صادره سقف جریمه نقدی مقرر در بند «ب» ماده ۴ آیین‌نامه ماده ۱۴ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید بوده و رأی صادره براساس قانون مستلزم انتشار برای عموم است. وی اظهار کرد: رأی قطعی صادره توسط هیات‌مدیره سازمان بورس با توجه به تاریخ وقوع تخلف که پس از ابلاغ دستورالعمل مذکور است، اولین رأی انضباطی مدیران بازار سرمایه است که مشمول موضوع انتشار سوابق مدیران شده است. صبایی تاکید کرد: براساس بند «چ» ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌‌‌های توسعه کشور، سازمان بورس و اوراق بهادار موظف است، عملکرد مدیران نهادهای مالی، تشکل‌های خودانتظام و ناشران اوراق بهادار را از حیث رعایت قوانین و مقررات حاکم بر بازار اوراق بهادار و سوابق تخلفاتی و کیفری مربوط به آنها در طول مدیریت در نهادهای مالی و ناشران اوراق بهادار براساس ترتیبات اجرایی که به تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار می‌‌‌رسد، منتشر کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  7  =  35