گام بلند بانک ملی در حمایت از خودکفایی در تولید کاغذ کتب درسی

در راستای منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخلی و استعداد‌های بومی برای تقویت خودباوری ملی؛ بانک ملی ایران با حمایت های همه جانبه و ارایه خدمات و ابزارهای گسترده مالی توانست برای ایجاد و نوسازی خط تولید جدید و افزایش ظرفیت کاغذ در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران ، کشور را در تولید کاغذ مورد نیاز کتب درسی بی نیاز و خودکفا نماید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در این مراسم محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نجار زاده مدیر عامل بانک ملی ایران، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران، امید نیک‌نژاد مدیرعامل شرکت صنایع چوب وکاغذ مازندران، حجت‌الاسلام والمسلمین علی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش و میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام علی لطیفی معاون وزیر آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین ضمن تشکر از مدیرعامل بانک ملی ایران در راستای دستورات و تاکیدات ویژه وی بر حمایت و احیای شرکت چوب و کاغذ مازندران و خودکفایی کاغذ کتب درسی کشور، نقش آفرینی بانک ملی ایران در اجرای مسئولیت های اجتماعی را به منظور حمایت از رویداد های فرهنگی و هنری کشور مهم و با اهمیت دانست.

نجارزاده مدیر عامل بانک ملی ایران نیز در این آیین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری  در خصوص نگاه به داخلی سازی و استفاده از ظرفیت های علمی کشور برای تقویت خودباوری ملی، گفت: متاسفانه در سنوات گذشته توجه لازم و کافی به این موضوع مهم نشده بود اما بانک ملی ایران در دوره جدید مدیریتی این موضوع را از اولویت ها و سیاست های اصلی خود می‌داند.

وی با بیان این که خوشبختانه اخیرا با حمایت ها و توجه ویژه رئیس محترم جمهور و پیگیری های وزرای دولت سیزدهم شرکت صنایع چوب کاغذ مازندران ظرف مدت کوتاهی راه اندازی شد، اظهار داشت: در ابتدا این کارخانه با مشکلات عمده ای در زمینه کارگری، توقف خطوط تولید، تامین مواد اولیه و …  مواجه بود اما اکنون وارد مدار تولید شد.

نجار زاده با اشاره به این که هم اکنون تولید این شرکت از ۴ هزار و ۵۰۰ تن در سال ۹۹ به تولید  ۵۵ هزار تن خواهد رسید، گفت: این موفقیت ها میسر نبود مگر با تاکید رییس جمهور و حمایت هایی که از سوی معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس بانک مرکزی، نمایندگان استان و هماهنگی های استاندار و سایر مدیران و معاونان اجرایی شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت: بانک ملی ایران، بانک دولت است و نگاه ویژه ای به حمایت از تولید و اشتغال دارد و فارغ از نگاه سود و زیان، تمام توان خود را بسیج کرده تا به منظور افزایش ظرفیت تولید و زمینه ایجاد فرصت های شغلی در این شرکت گام های موثری بردارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به الزامات قانونی در خصوص خروج از بنگاه داری بانک ها، سیاست قطعی ما در بانک ملی ایران خروج از بنگاه داری است و  در این خصوص اقداماتی در راستای ارزش‌گذاری بنگاه هایی که عمدتا به خاطر بدهی و تعهدات به بانک منتقل شدند، اجرایی شود.

وی تاکید کرد: در خصوص بنگاه هایی که ابزاری هستند و وظایف حاکمیتی دارند به آن توجه ویژه داریم و قطعا برنامه بانک احیا این بنگاه ها و سوق دادن آن ها در مسیر کمک به افزایش و تقویت ظرفیت های کشوراست.

نجار زاده گفت: از سال گذشته فرآیند واگذاری عمومی و عرضه اولیه سهام شرکت چوب و کاغذ را آغاز کردیم تا مردم و کارکنان این مجموعه سهامدار شرکت شوند.

مدیر عامل بانک ملی ایران در خاتمه یادآور شد: حمایت و تامین مالی این شرکت توسط بانک ملی ایران در راستای نوسازی و بازسازی خط تولید، افزایش ظرفیت های تولید و ایجاد فرصت های شغلی جدید صورت گرفته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  +    =  12