کروکی آنلاین همزمان با روز بیمه رونمایی می شود

رییس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صنعت بیمه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در کروکی برخط هزینه کرده است، گفت: تلاش می‌کنیم تا ۱۳ آذر کروکی برخط را رونمایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از ایسنا، علی استادهاشمی در همایش روز صنعت بیمه استان همدان، با بیان اینکه صنعت بیمه در کنار بورس و بانک سه ضلع اصلی کشور را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: با اینکه قدمت صنعت بیمه در ایران بیشتر از دو ضلع دیگر است. اما متاسفانه بیمه نتوانسته جایگاه خود را بین مردم پیدا کند؛ بنابراین باید بیشتر کار کند تا جایگاه خود را بیابد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط دو شرکت دولتی بیمه را داریم، افزود: صنعت بیمه یک ریال از بودجه کشور دریافت نمی‌کند اما حدود ۳۰۰ هزار نفر نیرو در حال کار کردن در شرکت‌های بیمه‌ هستند. ما در زمینه اشتغال زایی بسیار موفق بوده‌ایم؛ به طوری که در سال ۱۴۰۱ تعداد نماینده‌های بیمه در همدان ۲۰۰۰ نفر بوده که این تعداد در سال‌جاری به ۲۶۰۰ نفر رسیده است.

استادهاشمی با تاکید بر اینکه در برخی زمینه‌ها نیروی انتظامی و بیمه در کنار هم خدمات ارایه می‌دهند، بیان کرد: بیمه مرکزی کارهای بزرگی را با نیروی انتظامی شروع کرده به طوری که در حال حاضر بحث کروکی برخط را آغاز کردیم و  تاحدودی موفق ظاهر شده‌ایم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: صنعت بیمه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در کروکی برخط هزینه کرده است. تلاش می‌کنیم تا ۱۳ آذر کروکی برخط را رونمایی کنیم تا مردم از خدمات این کار استفاده کنند.

بیمه شخص ثالث نیاز به بازنگری دارد

رییس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بیمه شخص ثالث از سال ۹۵ به بعد نیاز به بازنگری دارد، ادامه داد: کار دیگری که بسیار ضروری است، بحث راننده‌محوری و قانون بیمه شخص ثالث است تا میزان خساراتی که افراد می‌توانند داشته باشند، حق بیمه جبران کند.

استادهاشمی با اشاره به اینکه سیستم‌های راننده‌محوری را پیاده‌سازی کردیم، عنوان کرد: در بحث نقاط حادثه‌خیز چندین سال است که یک بندی در بودجه داشت. براساس این بند، عوارضی از بیمه شخص ثالث کسر می‌کرد. اما در این شش سال ما هیچ وقت نتوانستیم گزارشی درباره هزینه‌کرد این مبالغ در زمینه نقاط حادثه‌خیز نتوانستیم بگیریم.

یکی از بزرگترین منابع ما در زمینه بیمه عمر است

رییس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین منابع ما در زمینه بیمه عمر است. تصریح کرد: اگر بحث نسخ الکترونیک به صورت کامل محقق شود. هم صنعت بهداشت و هم مردم از آن بهره‌مند خواهند شد. متاسفانه در وزارت بهداشت این مرحله تکمیل نشده و اگر این فرآیند تکمیل شود، کاغذ کلا حذف خواهد شد.

وی اظهار کرد: در بحث راه‌آهن یکی از کمبودها این است که باید بیمه شخص ثالث به‌روزرسانی شود و تنها بیمه آن است که اگر در قطار اتفاقی برای کسی بیفتد، بیمه جبران کند که بیمه ناچیزی است.

استادهاشمی یادآور شد: بیمه شخص ثالث از سال ۹۵ به این طرف نیاز به بازنگری دارد و باید شامل خودروهای متعارف و غیرمتعارف شود و با وجود اینکه بار مالی زیادی را به همکاران ما وارد می‌کند، معتقدیم باید خسارت مردم را منصفانه و به‌موقع پرداخت کنیم . خدمات با کیفیت به مردم ارایه دهیم.

وی با بیان اینکه هر چه حق مردم است باید به مردم داده شود، گفت: کم‌بیمه‌گی بسیار شدیدی در کشور داریم؛ هم در اشخاص و انفال و هم در بخش دولتی.

رییس‌کل بیمه مرکزی بیان کرد: در بخش دولتی بسیار کم‌بیمه‌گی داریم؛ به ویژه در بخش انرژی که اگر اتفاقی رخ دهد قابل جبران نیست و دولت باید این هزینه‌ها را پرداخت کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  +  4  =