توجه به داده‌ها ملاک اصلی رسیدگی در بازرسی‌هاست/هدف بانک صادرات، بانکداری دیجیتال است

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات در مبارزه با پولشویی تشریح شد

دریافت اطلاعات از مشتریان تنها برای مبارزه با پولشویی نیست و از آنجایی که هدف بانک صادرات ایران حرکت به سمت بانکداری دیجیتال و به کارگیری ظرفیت‌های مهم بانکداری غیرحضوری است، باید مشتری خود را به خوبی بشناسیم و با انجام تحلیل‌های مناسب برای آنها محصول مناسب طراحی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، ​مهم ترین راهبردهای این بانک در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دومین نشست سالانه تخصصی با حضور مقامات و مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و مدیران ارشد بانک صادرات ایران در جمع مدرسان و بازرسان تخصصی این بخش در این بانک تبیین و اعلام شد.

در مراسم افتتاحیه این نشست سه روزه، امیررضا رشیدی رییس اداره کل مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم با تاکید بر اینکه دنیا برای کاهش فساد به سمت مبارزه با پولشویی رفته است، اقدامات و برنامه‌های بانک صادرات ایران در این زمینه را تشریح و راهبردهای بانک در این زمینه را اعلام کرد.

رشیدی در این نشست در تشریح مسیر و مهمترین برنامه‌های بانک، به روزرسانی اطلاعات هویتی، اقتصادی و مالک واقعی مشتریان، ارایه خدمات مبتنی بر ریسک به مشتریان و مطابق با الگوی نیاز آنها، مدیریت ریسک ابزارها و خدمات، رسیدگی به حساب‌های مازاد، تراکنش‌های نقدی، صندوق‌های امانات و خدمات حضوری، فرآیند شناسایی مضاعف و اخذ مستندات تکمیلی و همچنین رصد حساب‌های تجاری را از جمله مهم ترین اهداف بانک در ارتقای سطح مبارزه با پولشویی و تامین‌مالی تروریسم عنوان کرد.

رییس اداره کل مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم همچنین توجه به آموزش، تبیین اهمیت مبارزه با پولشویی و توانمندی‌سازی کارکنان، نظارت بر پایش رفتارها و اقدامات کنترلی، ارایه رهنمودهای اصلاحی و اتخاذ تدابیر موثر، متناسب و بازدارنده را از جمله برنامه‌های بانک در این بخش برشمرد.

رشیدی با بیان اینکه با اجرای مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، خدمات زیادی به تمامی ایرانیان و مشتریان بانک ارایه می‌دهیم، گفت: کسب و کارهای زیادی به دلیل رقابت ناسالم در کشور ورشکسته شده‌اند و اگر مقررات به درستی اجرا می‌شد، شاهد اینگونه پیامدها نبودیم.

او با بیان اهمیت رعایت استانداردهای مبارزه با پولشویی افزود: اگر شناخت دقیقی از مشتریان نداشته باشیم، نمی‌توانیم خدمات متناسب و دقیقی را به آنها ارایه دهیم.

پول ناشی از رفتار مجرمانه ماندگاری ندارد

رییس اداره کل مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم همچنین با رد ارتباط بین اعمال مقررات با جذب منابع در نظام بانکی نیز گفت: پولشویی و تامین مالی تروریسم یک علم و دانش و رفتار توام با آگاهی و تحلیل دقیق است و ثابت شده پول ناشی از عدم رعایت مقررات (خاکستری) و رفتار مجرمانه (سیاه) ماندگاری ندارد. چراکه باید این وجوه در چرخه عملیات مالی و اقتصادی به بازدهی مطلوب رسیده و تطهیر شوند و نگهداری آن در بانک‌های پر ریسک برای میان‌مدت یا طولانی مدت خلاف رویه تحصیل‌کنندگان آن است.

او با تشریح آمار عملکرد این اداره کل در بهبود شاخص‌های عمکردی از جمله 9 شاخص ساختار مبارزه با پولشویی، اقدامات کنترلی و بازرسی، ارایه خدمات پایه به صورت غیر حضوری، شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی، شناسایی مشتریان، حساب‌های دارای نماینده، اعمال ضمانت اجراهای مقتضی برای رعایت آئین‌نامه ماده 14 الحااقی، مشتریان کمتر از 18 سال و آموزش، به ذکر جزییات مقررات و قوانین مترتب بر تخلفات و جرم در بخش مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم پرداخت.

رشیدی همچنین در این نشست با بیان اینکه توجه به داده‌ها ملاک اصلی رسیدگی در بازرسی‌ها است، گفت: دریافت اطلاعات از مشتریان تنها برای مبارزه با پولشویی نیست و از آنجایی که هدف بانک صادرات ایران حرکت به سمت بانکداری دیجیتال و به کارگیری ظرفیت‌های مهم بانکداری غیرحضوری است، باید مشتری خود را به خوبی بشناسیم و با انجام تحلیل‌های مناسب برای آنها محصول مناسب طراحی کنیم.

او همچنین با اشاره به اهمیت رعایت بهداشت اعتباری، بر استفاده از ظرفیت قوانین مبارزه با پول‌شویی برای تحقق بهداشت جذب منابع تاکید کرد.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

40  −    =  32