افزایش حجم معاملات و کاهش قیمت مسکن در تهران

رشد مثبت حجم معاملات در کنار کاهش قیمت مسکن در آبان ماه که در ادامه روند کاهشی اين مولفه از تيرماه سال جاری بوده، نشانه برقراری آرامش نسبی در بازار معاملات مسکن شهر تهران طی ماه‌های اخير است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بر اساس آمار واحدهای مسکونی معامله شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور، متوسط قيمت يک متر مربع بناي واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در آبان‌ماه 1402 به 757.7 ميليون ريال رسيد که نسبت به ماه قبل 0.4 درصد کاهش نشان می دهد. این در حالی است که حجم معاملات در این ماه نسبت به ماه قبل به میزان 14.8٪ افزایش پیدا کرده است.

در آبان‌ماه سال 1402، تعداد آپارتمان‌هاي مسکونی معامله شده در شهر تهران به 3.6 هزار واحد مسکونی رسيد که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيب 14.7 درصد افزايش و 55.1 درصد کاهش نشان مي‌دهد. 

 همچنين در اين ماه، متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع زيربنای واحد مسکونی معامله شده از طريق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 757.7 ميليون ريال بود که حاکي از کاهش 0.4 درصدي نسبت به ماه قبل است. 

گفتنی است گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان‌ماه سال 1402» که برگرفته از آمارهاي خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سياست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهيه و منتشر شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

10  ×  1  =